Pogoda na dziś - wtorek, 9 marca. W całej Polsce chłodno. Synoptycy przewidują zachmurzenia

Pogoda na dziś - wtorek, 9 marca. Dziś w całej Polsce od zera do kilku kresek na plusie. Słońce przebije się przez chmury tylko w kilku województwach, większość kraju będzie zachmurzona.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

We wtorek najzimniej w północnowschodniej Polsce. Synoptycy przewidują, że najwyższą temperaturę wskażą termometry w zachodniej części kraju. Wiatr umiarkowany, w porywach do 30 km/h.

Temperatura. We wtorek w całej Polsce chłodno

Najwyższa temperatura będzie w zachodniej części Polski. W Szczecinie, Zielonej Górze i Poznaniu termometry wskażą do 4 stopni powyżej zera. W województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim 3 stopnie na plusie. Synoptycy prognozują, że termometry wskażą 2 stopni na Warmii i Mazurach, Mazowszu, Śląsku, Małopolsce, Podkarpaciu oraz w województwie łódzkim i świętokrzyskim. O jeden stopnień zimniej na Lubelszczyźnie. Najzimniej w województwie podlaskim - 0 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek, 9 marca. W całej Polsce chłodno. Synoptycy przewidują zachmurzeniaPogoda na dziś - wtorek, 9 marca. W całej Polsce chłodno. Synoptycy przewidują zachmurzenia fot. gazeta.pl

Zachmurzenia w większości Polski

Synoptycy prognozują, że na południu zachmurzenie utrzymają się na niebie przez cały dzień, przejaśnienia przewidywane są w centralnej części Polski. Po południu chmury opuszczą województwo zachodniopomorskie, lubuskie oraz znaczną część warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Koło godziny 12.00 opadów śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Będzie wiał umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie do 30 km/h.

Więcej o: