Manifestacje w Dzień Kobiet 2021. Gdzie 8 marca odbędą się protesty Strajku Kobiet?

W Dzień Kobiet Ogólnopolski Strajk Kobiet przygotowuje manifestacje w całej Polsce. Protesty odbędą się pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów".

"8 Marca to nie jest dzień goździków i rajstop. 8 Marca to dzień gniewu i walki. Dzień siostrzeństwa i solidarności. Dzień zmieniania świata, dzień robienia rzeczy"- czytamy na Facebooku.

Zobacz wideo Prof. Kowal: Nie może być tak, że sprawie tak delikatnej jak aborcja jedni narzucą drugim w 100 proc. swoje stanowisko

Pikiety, protesty i zbieranie podpisów w Dzień Kobiet

Poniedziałkowe protesty pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów" odbędą się w całej Polsce. "Zbieramy podpisy pod petycjami i inicjatywami uchwałodawczymi, kierowanymi do samorządów - o dofinansowanie procedury in vitro, szczepień przeciwko HPV, gabinety ginekologiczne bez klauzuli religijnej i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, przeciw drastycznym treściom w przestrzeni publicznej oraz w sprawie zmiany nazw ulic, w tym na place i ronda Praw Kobiet!" - czytamy na Facebooku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Podpisy będą zbierane również pod obywatelskim projektem ustawy legalizującym aborcję.

Gdzie odbędą się demonstracje ?

Manifestacje odbędą się w największych Polskich miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Olsztynie, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze. A także w tych mniejszych np. w Elblągu, Głogowie, Kłodzku, Kołobrzegu, Kwidzynie, Piasecznie, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku, czy Szczecinku. W stolicy protest został zaplanowany na godzinę 16:00 na rodzie Dmowskiego nazywanym również Rondem Praw Kobiet.

Więcej o: