Pogoda na dziś - poniedziałek 8 marca. Pochmurnie i z możliwymi opadami. W nocy przymrozki

Pogoda na dziś - poniedziałek 8 marca. Synoptycy prognozują, że w poniedziałek temperatura nie powinna przekroczyć 4 stopni Celsjusza. W całym kraju będzie chłodno i pochmurno. W niektórych regionach Polski mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem.

W poniedziałek możemy spodziewać się dalszego ochłodzenia. Zmianę temperatury najbardziej odczują mieszkańcy Dolnego Śląska i Małopolski, które wciąż będą najcieplejszymi regionami w Polsce, ale gdzie temperatura spadnie w stosunku do poprzedniego dnia. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Temperatura. Dziś maksymalnie do 4 stopni

W poniedziałek najcieplej będzie na południu Polski. Termometry w Krakowie, Katowicach, Opolu i Poznaniu pokażą 4 stopnie Celsjusza. Nieznacznie chłodniej (3 stopnie) będzie w województwie łódzkim, świętokrzyskim oraz na zachodzie, w woj. lubuskim. Najniższe wartości odnotujemy na północy kraju - w Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku będzie 1 stopnień Celsjusza. W nocy należy spodziewać się przymrozków - temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera. Będzie od -2 stopni w Zielonej Górze do -5 w Łodzi, Bydgoszczy, a nawet do -6 w Kielcach.  

Pogoda na dziś - poniedziałek 8 marcaPogoda na dziś - poniedziałek 8 marca gazeta.pl

Opady. IMGW ostrzega przed oblodzeniami 

Rano na południu kraju mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem, ale z biegiem czasu opady przeniosą się nad centralną oraz północną Polskę. Przez większą część dnia należy spodziewać się zachmurzeń. Synoptycy prognozują, że niewielkie przejaśnienia możliwe są w zachodniej części kraju. W godzinach wieczornych chmury ustąpią również na Mazowszu i części Warmii i Mazur. 

Akcja GOPRBieszczady. GOPR-owcy sprowadzili z Małej Rawki dwóch pijanych mężczyzn

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w poniedziałek mogą zostać wydane ostrzeżenia 1. stopnia przed oblodzeniami. Obszarem zagrożonym będzie większa część Polski, poza województwem łódzkim, wielkopolskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach.