Piotr Świąc nie żyje. Znana jest wstępna przyczyna wypadku, w którym zginął dziennikarz TVP

W piątek zginął dziennikarz Piotr Świąc, o czym TVP Gdańsk poinformowało w mediach społecznościowych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna poruszał się swoim pojazdem prawidłowo, a na jego pas ruchu wjechał kierowca drugiego samochodu.

W piątkowym wypadku samochodowym na Pomorzu dwa pojazdy zderzyły się czołowo. Obaj kierowcy zginęli, jednym z nich był dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc. Policja ustaliła wstępne przyczyny wypadku.

Zobacz wideo Zielona Góra. Kierowca nie przepuścił pieszego wchodzącego na jezdnię i doprowadził do kolizji z autobusem

Śmierć Piotra Świąca. Policja: Dziennikarz jechał prawidłowo

Według wstępnych ustaleń policji dziennikarz Piotr Świąc poruszał się na drodze prawidłowo, zawinił natomiast kierowca drugiego samochodu - pisze onet.pl. Samochody zderzyły się czołowo, obaj kierowcy zginęli na miejscu.

Polska Agencja Prasowa dowiedziała się od Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, że 23-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego jechał renault w kierunku Żukowa, a w trakcie jazdy z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, po którym podróżował Piotr Świąc.

Wilk / zdjęcie ilustracyjneBrzozów. Dwa wilki, które miały zbliżyć się do pilarzy, zostały odstrzelone

Przed śmiercią Piotr Świąc poprowadził ostatnią "Panoramę"

Informację o śmierci prezentera podano nad ranem na oficjalnej profilu TVP 3 Gdańsk na Facebooku.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną

- napisano w mediach społecznościowych TVP Gdańsk.

Kim był Piotr Świąc?

Dziennikarz Piotr Świąc był w latach 1994-2001 prezenterem studia oprawy TVP1, prowadził „Wiadomości” i poranne pasmo w TVP Info. Był również prowadzącym programów "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze" w TVP3 Gdańsk. Miał 54 lata. 

Obowiązkowe maseczki, nie przyłbice. Jak wygląda maseczka FFP2 i jak długo można ją nosić?Rząd wysłał bezwartościowe maseczki na Mazury? ARS zaprzecza

Więcej o: