Piotr Świąc nie żyje. Dziennikarz TVP zginął w wypadku. Wcześniej poprowadził "Panoramę"

W piątek na Pomorzu miał miejsce wypadek samochodowy, dwa pojazdy zderzyły się czołowo. Na miejscu zginął dziennikarz TVP Gdańsk, Piotr Świąc. Wcześniej tego dnia prowadził ostatnie wydanie gdańskiego programu informacyjnego "Panorama". Miał 53 lata.

W piątek po godzinie 22:20 doszło do wypadku na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz, ok. 30 km na zachód od Gdańska. Zderzyły się tam dwa pojazdy, obaj kierowcy zginęli na miejscu. Jednym z nich był wieloletni prezenter telewizji publicznej w Gdańsku, dziennikarz Piotr Świąc.

Tragiczny wypadek na DK20. Dziennikarz TVP Piotr Świąc zginął na miejscu

O wypadku poinformowali w piątek strażacy.

22:23 Borcz DK 20 - wypadek czołowy dwóch pojazdów osobowych, dwie osoby poszkodowane. Po dojeździe na miejsce ZRM stwierdził brak czynności życiowych u obydwu kierujących pojazdami(...)

- napisali w komunikacie.

Oprócz kierujących pojazdami nikt nie ucierpiał. Obecnie badane są przyczyny wypadku. Wiadomo jednak, że doszło do zderzenia czołowego, w którym kierowcy nie mieli szans. 

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc

- napisano na facebookowej stronie TVP3 Gdańsk.

Kim był Piotr Świąc?

Dziennikarz Piotr Świąc był w latach 1994-2001 prezenterem studia oprawy TVP1, prowadził „Wiadomości” i poranne pasmo w TVP Info. Był również prowadzącym programów "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze" w TVP3 Gdańsk. Miał 53 lata.

Zobacz wideo Kierowca wyprzedzał we mgle w niedozwolonym miejscu. Policjanci zjechali mu z drogi w ostatniej chwili
Więcej o: