Pogoda na weekend 6-7 marca. Będzie chłodno i pochmurnie. Spadnie śnieg

Prognoza pogody na weekend 6-7 marca. W sobotę i w niedzielę postępować będzie wyraźny spadek temperatury. Synoptycy prognozują, że w niektórych regionach kraju może spaść śnieg, zaś termometry mogą wskazać nawet kilkunastostopniowy mróz.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Od piątku w całej Polsce było znacznie chłodniej, niż jeszcze przed kilkoma dniami. Odczucie chłodu dodatkowo potęgował umiarkowany i porywisty wiatr. Mieszkańcy południowej Polski musieli się z mierzyć z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. W nadchodzący weekend Polska wciąż będzie się znajdować pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji i związanego z nim frontu atmosferycznego.

Gołoledź. Zdjęcie ilustracyjnePogoda. Zima wraca do Polski - może spaść nawet 15 cm śniegu

Pogoda na sobotę, 6 marca. Temperatura od -4 do 5 stopni

W sobotę najchłodniej będzie w stolicy Tatr. W Zakopanem termometry będą wskazywać -4 stopnie. 0 stopni prognozowane jest dla Rzeszowa, Kielc czy Krakowa, natomiast 1 stopień pokażą termometry w Katowicach, Jeleniej Górze czy Lublinie. Najcieplej będzie na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim - od 4 do 5 stopni Celsjusza.

Zachmurzenie w kraju będzie zróżnicowane. Więcej chmur pojawi się na północy i południu Polski. W centrum, na wschodzie i na zachodzie będzie niemal bezchmurnie, choć w drugiej części dnia może się to zmienić.

Pogoda na niedzielę, 7 marca. Nieco cieplej, ale i więcej opadów śniegu

W niedzielę termometry w wielu miejscach naszego kraju będą wskazywać nieco wyższą temperaturę. W Zakopanem będą to 2 stopnie, podobnie jak w Warszawie, Toruniu czy Koszalinie. Najchłodniej z kolei będzie na Podlasiu - w Suwałkach ma być 0 stopni, natomiast w Białymstoku 1 stopień Celsjusza. Najcieplej we Wrocławiu, Opolu i Częstochowie, gdzie termometry wskażą 6 stopni Celsjusza.

Najwięcej chmur pojawi się nad Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, gdzie mogą pojawić się lokalne opady śniegu, ale także w Wielkopolsce oraz na Kujawach. Śnieg może spaść również na północy Mazowsza i na Podlasiu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Tragiczny wypadek w zachodniopomorskim. Pod wędkarzami pękł lódZachodniopomorskie. W jeziorze Wilczkowo utonęło dwóch mężczyzn. Łowili ryby

Więcej o: