Andrzej Duda szykuje się na kolejny wyjazd na narty. Weźmie udział w maratonie "w środku fali zachorowań"

W najbliższą niedzielę na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem odbędzie się VII edycja 12H Slalom Maratonu Zakopane. Swój udział w nim zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który po raz kolejny objął wydarzenie honorowym patronatem.
Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Ideą maratonu jest nieustanne jeżdżenie na nartach przez 12 godzin. Z uwagi jednak na obowiązujące obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19, podczas tegorocznej edycji miłośnicy narciarstwa będą szusować przez sześć godzin.

Andrzej Duda jedzie na weekend na narty. Po raz kolejny otworzy imprezę 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje honorowy patronat nad imprezą od czterech lat. Andrzej Duda jest równocześnie Honorowym Kapitanem drużyny, a co roku dokonuje uroczystej inauguracji imprezy i razem z innymi uczestnikami pokonuje pierwsze kilometry trasy.

Jak informuje "Tygodnik Podhalański", celem zawodów jest nie tylko uzyskanie jak najlepszego wyniku sportowego poprzez pobicie rekordu z poprzedniego roku, ale także integracja środowiska narciarskiego i wsparcie charytatywne działalności Fundacji Handicap Zakopane, zajmującej się sportową rehabilitacją osób z niepełnosprawnością umysłową i fizyczną.

Najbliższe plany prezydenta nie spotkały się z pozytywnym odbiorem. "Ponad 44 tysiące zgonów w ciągu roku, a prezydent znów wybiera się na narty" - napisała na Twitterze Senator KO Barbara Zdrojewska. "Jednego naszej głowie państwa odmówić nie można - konsekwencji. Ponoć w weekend, w środku kolejnej fali zachorowań, pan Duda wybiera się... na narty. Brawo!" - dodał Marek Belka.

Koronawirus. Rok epidemii w Polsce Afery epidemii: respiratory od handlarza bronią, miliony za wybory kopertowe

"Korytarz życia" dla Andrzeja Dudy

W lutym Andrzej Duda miał już okazję pojeździć na nartach. Prezydent spędził pięć dni w Wiśle, gdzie korzystał z poluzowania obostrzeń, polegających na otwarciu stoków i wyciągów narciarskich. Najwięcej komentarzy wywołał jednak film, na którym widać powrót prezydenta z nart.

Limuzyna prezydenta eskortowana była przez kilka aut Służby Ochrony Państwa. Prezydent wracał z urlopu na sygnale, omijając korki, w których na kilka godzin utknęli inni urlopowicze. Użytkownicy portali społecznościowych nazwali to nawet ironicznie "korytarzem życia". "Nie, nie dla karetki pogotowia ratującej życie. Dla Dudy wracającego z urlopu na stokach narciarskich" - czytamy w jednym z wpisów. Po publikacji nagrań pojawiły się komentarze dziennikarzy i polityków na temat zimowego urlopu prezydenta.

Andrzej Duda na nartach. Zdjęcie archiwalne Prezydent Duda wraca z nart "korytarzem życia". Bezlitosne komentarze

Więcej o: