Pogoda na dziś - piątek 5 marca. W całej Polsce ochłodzenie. Na południu śnieg

Pogoda na dziś - piątek 5 marca. Synoptycy prognozują, że temperatura wzrośnie maksymalnie do 4 stopni Celsjusza. Odczucie chłodu może być jednak potęgowane przez umiarkowany i porywisty wiatr. Mieszkańcy południowej Polski mogą spodziewać się opadów śniegu i deszczu ze śniegiem.

W piątek Polska znajdzie się w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego, który w ciągu kilku najbliższych dni przyniesie stopniową zmianę pogody. Najchłodniej będzie w południowo wschodniej Polsce, a najcieplej w centralnej. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Temperatura. Dziś maksymalnie 4 stopnie Celsjusza 

W piątek temperatura w większości kraju będzie utrzymywać się na niemal jednolitym poziomie. Najcieplej będzie w województwie mazowieckim i wielkopolskim, gdzie termometry pokażą do 4 stopni Celsjusza. Odrobinę chłodniej (3 stopnie) będzie w Łodzi, Wrocławiu, Opolu, ale również w Zielonej Górze i Szczecinie. Do 2 stopni Celsjusza spadną słupki rtęci w Małopolsce, na Śląsku, Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie i na Pomorzu. W piątek najchłodniej będzie w Rzeszowie (1 stopnień). W nocy temperatura w całym kraju spadnie do ujemnych wartości. Możemy spodziewać się od -3 do -4 stopni mrozu. 

Pogoda na dziś - piątek 5 marcaPogoda na dziś - piątek 5 marca gazeta.pl

Sąd (zdjęcie ilustracyjne)Sąd skazał niewinnego. Tylko dlatego, że miał to same imię i nazwisko

Opady na południu kraju. Uwaga na oblodzenia

W niemal całej Polsce będą występować przejaśnienia, nie wpłynie to jednak na cieplejszą pogodę. Odczucie chłodu może potęgować umiarkowany i porywisty wiatr, w szczególności w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu możliwe są tylko na południu kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniami w całym kraju. Nocny spadek temperatury poniżej zera może spowodować zamarzanie mokrej powierzchni gruntu. Szczególną ostrożność na drogach powinni zachować kierowcy. Oblodzenia będą najsilniejsze o poranku.  

Kopalnia Mysłowice-WesołaWypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Dwóch górników nie żyje

Więcej o: