"Wiadomości" TVP miały przeprosić dziennikarza TVN. Wydanie zaczęło się 4 minuty przed 19.30

"Wiadomości" TVP w czwartek wyjątkowo zaczęły się nie o 19.30, a o 19.26. Tuż przed programem przez ok. 3 sekundy na antenie TVP Info pojawiła się plansza z przeprosinami dla dziennikarza TVN Bertolda Kittla. Następnie program rozpoczęto od informacji sportowej, a konkretnie relacji reportera o halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce organizowanych w Toruniu.

Zgodnie z wyrokiem warszawskiego Sądu Okręgowego TVP musiała przeprosić dziennikarza TVN Bertolda Kittla za materiał wyemitowany w "Wiadomościach" w październiku 2018 r.

"Wiadomości" podały wówczas, że Kittel w wyemitowanym w "Superwizjerze" reportażu "Układ radomski" zataił informacje o swojej rzekomej wieloletniej znajomości z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim. W rzeczywistości Kittel poznał polityka dopiero w trakcie realizacji materiału.

TVP przeprasza, "Wiadomości" 4 minuty wcześniej

Przeprosiny wyemitowano tuż przed rozpoczęciem "Wiadomości" TVP, które - wyjątkowo - rozpoczęły się nie o 19.30, a o 19.26. Początek programu poświęcono halowym mistrzostwom Europy w lekkiej atletyce, które właśnie rozpoczęły się w Toruniu.

Kittel w ramach komentarza do sytuacji udostępnił na Twitterze wpis swojego redakcyjnego kolegi, Łukasza Frątczaka. "TVP jakoś nie chce się chwalić wynikami swojej „pracy”, wiec pomagam: to przeprosiny dla Bertolda Kittla za kłamstwa i pomówienia" - napisał Frątczak.

Zobacz wideo Czy TVP cenzuruje polityków Zjednoczonej Prawicy? (wypowiedź z 18.02)
Więcej o: