Jego komiks pokazano po ataku na redakcję "Charlie Hebdo". Q&A ze znanym rysownikiem [WIDEO]

Zapraszamy na sesję Q&A ze znanym rysownikiem, Joe Sacco, który wprowadził komiks do głównego nurtu dziennikarstwa wojennego. Rozmowę można obejrzeć na kanale Outriders na platformie YouTube oraz poniżej.

Joe Sacco to znany rysownik i autor komiksów, którego prace opisywały m.in. wydarzenia w Bośni, Palestynie czy Iraku. Jego komiks został też opublikowany m.in. w "The Guardian" po ataku na redakcję "Charlie Hebdo" - można go obejrzeć TUTAJ

Outriders Festiwal. Zapraszamy do udziału w sesji Q&A z Joe Sacco

"Sacco pokazał tysiącom ludzi siłę powieści graficznej w przyciąganiu świateł reflektorów do spraw pomijanych przez innych - jak wtedy, gdy opisywał zapomniane masakry w Strefie Gazy. To najważniejszy obecnie przedstawiciel nurtu comic journalism i twórca tego terminu" - opisują przedstawiciele Festiwalu Outriders, w ramach którego jest organizowana dyskusja.

Sesja pytań i odpowiedzi jest otwarta bezpłatnie dla wszystkich chętnych. Można ją oglądać pod tym adresem:

 

Festiwal Outriders zachęca też do brania udziału w dyskusji na kanale Discord - można także zadawać pytania z wyprzedzeniem. 

Tegoroczna edycja Outriders Festiwal to unikalne historie o najbardziej aktualnych sprawach współczesnego świata. Prelegenci poruszają m.in. kwestie świadomego podróżowania, przyszłość projektowania przestrzeni miejskich, rola obywatelskiego nieposłuszeństwa, technologii i aktywizmu w budowaniu ruchów społecznych czy kulisy porozumień klimatycznych. Gazeta.pl jest partnerem Festiwalu.

Zobacz wideo
Więcej o: