Zachodniopomorskie. Z Jeziora Marianowskiego wydobyto 17 martwych jeleni

15 łani i dwa byczki wydobyto z Jeziora Marianowskiego w województwie zachodniopomorskim. W akcji wyciągania martwych zwierząt z jeziora brali udział myśliwi, ratownicy WOPR i strażacy.

Jeden z uczestniczących w akcji myśliwych, Sebastian Rychter, w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził, że "wydobytych na brzeg zostało 17 zwierząt, które następnie odebrała firma utylizująca zwierzęta".

Stado jeleni przebiegało przez drogęNiebezpieczna sytuacja na drodze. Na jezdnię wbiegło stado jeleni [WIDEO]

Zachodniopomorskie. Jelenie mogły uciekać przed wilkami

Cytowany przez RMF FM Rychter dodał, że "większość wydobytych zwierząt, to były łanie. Do ich utonięcia prawdopodobnie doszło "jakiś czas temu, ale wcześniej lód i śnieg uniemożliwiły ich zlokalizowanie i wydobycie na powierzchnię".

Jak dotąd, nie zdołano ustalić, z jakiego powodu doszło do utonięcia jeleni. - To są łanie, więc one nie są pokusą dla ludzi. Bardziej skłaniałbym się do tego, że zwierzęta dostały się na taflę jeziora gonione przez wilki, a ludzie raczej nie brali w tym udziału - dodał Rychter.

W akcji wyciągania zwierząt z wody brali udział członkowie Koła Łowieckiego "Knieja" w Stargardzie, a także strażacy i ratownicy WOPR. Wydobycie zwierząt było konieczne, aby nie doszło do zanieczyszczenia jeziora.

Zachodniopomorskie. Pod stadem jeleni na Jeziorze Strzeżno załamał się lód

Podobne zdarzenie miało miejsce, kilka tygodniu temu, w położonym nieopodal Jeziorze Strzeżno, na terenie miejscowości Ścienne. Na początku lutego portal Remiza.pl poinformował, że pod stadem zwierząt załamał się lód. W wodzie znalazło się kilkadziesiąt jeleni. Z relacji świadków wynikało, że po wyciągnięciu z wody, zwierzęta cofały się w stronę lodu ze strachu przed ludźmi.

Stado jeleni wpadło do jezioraPod stadem jeleni zarwał się lód. Kilkadziesiąt zwierząt wpadło do wody

Część zwierząt udało się wówczas uratować, jednak z uwagi na panujące warunki, kilkanaście z nich nie zdołano wyciągnąć na powierzchnię. - Trudno jest oszacować dokładnie, ile zwierząt zostało pod lodem - mówił wówczas Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Zobacz wideo Nagranie irańskiego ataku rakietowego na bazę USA
Więcej o: