Tęczowa Matka Boska. TVP prześwietliła życie sędzi, która uniewinniła aktywistki

Aktywistki, które blisko płockiej parafii rozwieszały naklejki z wizerunkiem Matki Boskiej z tęczową aureolą, znają już wyrok sądu. Nie spodobał się on TVP, która posądza sędzię o konflikt interesów i publikuje informacje o jej partnerze, działaczu LGBT.

Decyzją sędzi Agnieszki Warchoł, aktywistki oskarżone o obrazę uczuć religijnych poprzez rozwieszanie naklejek z Matką Boską z tęczową aureolą zostały uniewinnione. Po tym, jak wyrok został ogłoszony i wywołał serię pozytywnych komentarzy, TVP postanowiła prześwietlił prywatne życie sędzi i opublikować wybrane wątki. O sprawie pisaliśmy więcej pod tym linkiem.

Sędzia Agnieszka Warchoł: miłość, wzajemny szacunek i zrozumienie

Proces w sprawie tęczowej Matki Bożej rozpoczął się 13 stycznia i składał się z dwóch rozpraw. Sąd nie dopatrzył się przestępstwa, a sędzia Agnieszka Warchoł mówiła:

W katechizmie kościoła katolickiego nie znajduje się zapis wykluczający osoby nieheteronormatywne. Znajduje się tam miłość, wzajemny szacunek i zrozumienie.

Luty 2021 r. W sądzie trwa rozprawa o obrazę uczuć religijnych. Przed sądem - manifestacja Rozprawa ws. tęczowej Matki Boskiej. "Czy uczuciem religijnym jest homofobia?"

Zdaniem sędzi, aktywistki nie miały na celu obrazy uczuć religijnych ani znieważenia wizerunku Matki Bożej.

TVP publikuje informacje o prywatnym życiu sędzi

Wyrok nie u wszystkich wzbudził pozytywne emocje. TVP Info prześwietliło życie prywatne sędzi Agnieszki Warchoł. Następnie opublikowała artykuł, w którym ujawniono wybrane wątki z jej życia prywatnego, w tym informacje o partnerze sędzi.

abp Tadeusz Wojda Nowy gdański metropolita jest znany z homofobii. "Pomyślałem, że to pomyłka"

Napisano, że kobieta jest konkubiną "działacza pro-LGBT", radnego Koalicji Obywatelskiej w Płocku, Mariusza Pogonowskiego, który kandydował na posła do Sejmu RP z listy PO. Jak twierdzi TVP Info, mogło to wpłynąć na wyrok, który sędzia ogłosiła w stosunku do aktywistek LGBT.

Pogonowskiego nazwano aktywistą LGBT, ponieważ jako radny wnioskował, by nie poddawać pod głosowanie uchwały o uznanie Płocka "strefą wolną od LGBT". 

Czy przy orzekaniu przez partnerkę Pogonowskiego w sprawie o obrazę uczuć religijnych przez logo LGBT mogło dojść do konfliktu interesów?

- pyta TVP Info.

Zobacz wideo Uzgodnienie płci w Polsce. Bodnar: Politycy mają wyrzut sumienia

Jak przypomina onet.pl, to nie pierwszy raz, kiedy TVP Info publikuje tego typu materiał. Portal pisał wcześniej o sędzi Julii Kucieł, która prowadziła sprawę żony byłego prezydenta Gdańska, Magdaleny Adamowicz, a także o sędzi Annie Tyrluk-Krajewskiej, która orzekała w sprawie, w której komitet Andrzeja Dudy pozwał w trybie wyborczym Rafała Trzaskowskiego za słowa z kampanii prezydenckiej, że "dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę". 

Więcej o: