IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Ślisko będzie w prawie całej Polsce

W czwartek w całym kraju będzie ślisko. IMGW wydało ostrzeżenia. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, jeżdżąc po oblodzonych drogach.
Zobacz wideo Bryła lodu na twoim aucie może być śmiertelnie niebezpieczna

IMGW prognozuje spadek temperatury, deszcz i śliskie drogi

Synoptycy ostrzegają przed czwartkowymi trudnymi warunkami na drogach i chodnikach. Miejscami będzie ślisko, co może spowodować utrudnienia komunikacyjne. IMGW przewiduje spadek temperatury poniżej 0 stopni, opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a w konsekwencji zamarzanie mokrej nawierzchni.

Życie na Ziemi zakończy się za miliard lat. Zabraknie tlenu Życie na Ziemi w większości zakończy się za miliard lat. Zabraknie tlenu

Ostrzeżenia informujące o oblodzeniu obowiązują od czwartku od godziny 7:30 przez całą dobę, aż do piątku rano. Obejmują większość województw, zarówno w północnej, centralnej, jak i południowej Polsce. Jedynie na zachodzie kraju jest kilka wyjątków - alerty nie dotyczą niektórych powiatów z województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Śliskie drogi i trudne warunki jazdy. Kierowcy muszą uważać

Kierowcy powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności na śliskich drogach. Warto zachować większy niż zwykle odstęp od samochodu znajdującego się z przodu. Pozwoli to w razie potrzeby bezpiecznie zahamować. Samo hamowanie natomiast należy przeprowadzać powoli, a nie wciskając nagle hamulca. W takich warunkach, kiedy podłoże może być śliskie, zalecana jest jak najbardziej płynna jazda, łagodne skręty i brak gwałtownego zmieniania prędkości.

Kierowca tira, czerwiec 2019 r. Jest wyrok ws. sprawcy karambolu na A6. Kara bezwzględnego więzienia

Więcej o: