Pogoda na dziś - czwartek 4 marca. Wyjmijcie parasole, synoptycy prognozują opady

Pogoda na dziś - czwartek 4 marca. Dziś w całej Polsce niebo będzie zakryte chmurami. W wielu województwach należy spodziewać się opadów. Najzimniej będzie w Olsztynie i Białymstoku. Odnotujemy tam jedynie 2 stopnie powyżej zera.

W czwartek najwyższa temperatura będzie na południu Polski, z kolei na północy nastąpi ochłodzenie. Synoptycy przewidują, że w kilku województwach spadnie deszcz lub deszcz ze śniegiem.

Zobacz wideo Choć tego nie zauważamy, doba ciągle się wydłuża

Pogoda w czwartek. Na południu wiosenna temperatura

Wysoka temperatura ze środy utrzyma się na południu Polski. Najcieplej będze w Krakowie, gdzie termometry wskażą 13 stopni na plusie, o jeden stopień mniej odnotujemy w Rzeszowie i Katowicach. Na Dolnym Śląsku 11 stopni powyżej zera, w województwie świętokrzyskim 9, a na Lubelszczyźnie 8 stopni. Zimniej w województwie mazowieckim i łódzkim - maksymalnie 6 stopni powyżej zera. W województwie lubuskim 5 stopni, w wielkopolskim i zachodniopomorskim 4 stopnie, z kolei w Trójmieście termometry wskażą 3 stopnie powyżej zera. Najzimniej w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim - jedynie 2 stopnie na plusie.

Pogoda na dziś - czwartek, 4 marca. Będzie pochmurnie w całym kraju. Wyjmijcie parasole, synoptycy prognozują opady.Pogoda na dziś - czwartek, 4 marca. Będzie pochmurnie w całym kraju. Wyjmijcie parasole, synoptycy prognozują opady. fot. gazeta.pl

Pogoda. W czwartek zachmurzenia w całej Polsce

3 marca będzie pochmurnym dniem - chmury zakryją niebo w całej Polsce. Synoptycy prognozują, że w województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim będzie padać już w godzinach popołudniowych. Wieczorem deszcz popada również na południu Mazowsza, na Lubelszczyźnie i w województwie łódzkim. Opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem mogą spodziewać się mieszkańcy województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a wieczorem także kujawsko-pomorskiego i północnego Mazowsza.

"Wiatr słaby i umiarkowany, okresami także dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich, a na północy z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy do 70 km/h" - czytamy w komunikacie IMGW

Więcej o: