Pogoda. Zima nie odpuszcza - od czwartku ochłodzenie. Może pojawić się także śnieg

Jeszcze kilka dni temu biliśmy rekordy na najwyższe lutowe temperatury w historii kraju, tymczasem okazuje się, że zima nie daje tak łatwo za wygraną. W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się jej krótkiego, aczkolwiek dającego się we znaki, powrotu.
Zobacz wideo Ekspert o znaczeniu tegorocznej zimy i zmianach klimatu

"W marcu jak w garncu" powiadają i wszystko się zgadza. Po chwilowych przebłyskach wiosny i dwucyfrowej temperatury na plusie w pierwszych dniach miesiąca znów przyjdzie nam się zmierzyć z bardziej zimową aurą. Jak zapowiadają synoptycy, od czwartku do Polski zacznie napływać arktyczna masa powietrza znad Skandynawii. Dodatkowo pojawi się deszcz i śnieg.

Wiosna jeszcze poczeka. Chwilowy spadek temperatur od czwartku

W czwartek najchłodniej będzie na północy kraju. Wieczorem termometry w Gdańsku pokażą nawet -1 stopień. Tymczasem południe nadal będzie mogło cieszyć się jeszcze kilkoma stopniami na plusie. W Krakowie o godzinie 18 nadal będzie jeszcze 8 stopni.

W piątek natomiast możemy spodziewać się dużego ochłodzenia już na terenie całego kraju. Temperatura będzie oscylować w okolicy zera do -3 stopni. Najmniej około godziny 18 wskażą termometry w Olsztynie i Łomży, najwięcej natomiast te we Wrocławiu i Koszalinie. Wieczorem i w nocy w rejonach górskich nawet do kilkunastu stopni na minusie.

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami. Alertami objęta znaczna część krajuIMGW ostrzega przed gęstymi mgłami. Alertami objęta znaczna część kraju

Powrót zimy, jednak nie na długo

Podczas najbliższych dni pojawi się deszcz i przejściowy śnieg. Pogorszenie pogody potrwa kilka dni. Wyższych wartości na termometrach możemy spodziewać się dopiero po weekendzie. W niedzielę przyjdzie nam się zmierzyć także z silnym wiatrem, zwłaszcza w północno-wschodniej części kraju, który osiągać będzie nawet do 30 km/h.

Od czwartku możemy się spodziewać także bardzo dużego zachmurzenia. W sobotę chmury na chwilę ustąpią, jednak niedziela znów zapowiada się pochmurno dla większości kraju - wyjątkiem jest jego południowa część.

Gmina Szczucin. Starsze małżeństwo ogrzewało się parą z garnkaStarsze małżeństwo ogrzewało się parą z garnka. W ich domu było 0 stopni

Więcej o: