WOŚP. Czerwone Ferrari z historycznej aukcji zmieniło właściciela. Stan kolekcjonerski, "nie może być bity"

Dziennikarz Radosław Kotarski i Jurek Owsiak przekazali czerwone Ferrari z aukcji WOŚP nowemu nabywcy. Cena przekroczyła 450 tysięcy złotych. Jak mówił Owsiak, to najcenniejsza aukcja w historii WOŚP.

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na licytacjach wystawiono między innymi wycieczkę na Zanzibar, kolację w restauracji Magdy Gessler czy wizytę na planie "Brzyduli 2". W Gazeta.pl pisaliśmy też o kilku innych aukcjach z tegorocznego finału, w tym o propozycji Radka Kotarskiego - twórcy kanału Polimaty w serwisie YouTube, w którym prezentowane są treści edukacyjne. Dziennikarz przekazał swoją książkę "Inaczej", a także samochód Ferrari F430 F1. Auto zmieniło właśnie właściciela.

Czerwone Ferrari i historyczna aukcja

To była największa aukcja na 450 tys. 555 zł. Jej przedmiotem była książka Radosława Kotarskiego "Inaczej", ale do książki jeszcze Radek dorzucił Ferrari

- mówił Jurek Owsiak podczas skromnej uroczystości przekazania pojazdu. 

Dostałem skróconą instrukcję obsługi, także trochę wiem. Nie wiem, ile zapamiętam z tego, natomiast pewnie będę powoli rozpracowywał samochód, jak dojedziemy na miejsce

- mówił "Onetowi" szczęśliwy nowy właściciel, Tomasz Kwiędacz.

29. finał WOŚP.WOŚP 2021. Kwota deklarowana z 29. finału już na koncie fundacji

Ferrari w stanie kolekcjonerskim, nie może być "bite"

Manifestacja solidarnościowa w KrakowieJest wyrok ws. tęczowej Matki Boskiej. Aktywistki uniewinnione

Poprzedni właściciel podkreślał, że to rocznik 2006 i stan kolekcjonerski, czyli, jak żartował, nie może być bity. Przebieg pojazdu nie przekroczył 23 tysięcy kilometrów. Samochód przyspiesza do setki w cztery sekundy.

Natomiast ja zawsze polecam traktować ten samochód w kategorii dzieła sztuki, a dopiero potem bardzo szybkiego bolidu

- przyznał Kotarski. Aukcja stała się historyczną licytacją WOŚP. Historyczną pod względem zarobionej kwoty i zainteresowania. Jak mówił Jurek Owsiak, osiągnięto miliard i 585 milionów odsłon witryny. Tyle osób chciało zobaczyć, o co chodzi z licytacją książki, do której właściciel dorzucił czerwone Ferrari.

Podczas tegorocznego, 29. finału WOŚP, zbierano środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Kwota zebrana i zadeklarowana od uczestników to 127 495 626 złotych.

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją
Więcej o: