Pogoda na dziś - poniedziałek, 1 marca. Pochmurno, ale temperatura na plusie

Pogoda na dziś - poniedziałek, 1 marca. Pogoda na pozór nie zachęca do wychodzenia z domów, jednak możemy śmiało ruszyć na spacer. Będą plusowe temperatury i brak opadów. Temperatura w całej Polsce będzie na podobnym poziomie, choć w północno-wschodniej części kraju - nieco wyższa.
Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pierwszego dnia nowego miesiąca temperatura nie będzie tak wysoka, jak mogło nam się wydawać jeszcze kilka dni temu, kiedy biliśmy lutowe rekordy wysokich temperatur w Polsce. Na termometrach będzie w poniedziałek kilka stopni na plusie. Ale zapowiada się bardzo pochmurny dzień. Niemal cały kraj przykryją gęste chmury, które wiatr przegoni dopiero wieczorem. Deszczu nie będzie.

Rekordowo ciepły luty. Termometr w Poznaniu 24 lutego 2021 r.Rekord absolutny pobity! Zanotowano najwyższą lutową temperaturę w Polsce

Temperatura. Kilka stopni na plusie 

W poniedziałek, 1 marca możemy spodziewać się podobnej temperatury na obszarze całego kraju - około 5-7 stopni w środku dnia. Najcieplej zapowiada się w północno-wschodniej Polsce. W Białymstoku i Olsztynie termometry pokażą 7 stopni. W W arszawie,Bydgoszczy, Wrocławiu, Kielcach, Krakowie i Katowicach temperatura wynosić będzie 6 stopni. W pozostałych regionach możemy spodziewać się 5 stopni na plusie. 

Pogoda na marzec. Wiosna ustąpi zimie. W Polskę uderzy mróz ze wchodu (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na marzec. Cieszmy się powiewem wiosny, bo już wkrótce...

Opady. Wiatr słaby i łagodny

W poniedziałek w całym kraju wiatr będzie słaby i łagodny. Najmocniej (ok. 13 km/h) wiać będzie w północno-zachodniej Polsce. Wieczorem na Podlasiu wartości wiatr się ciut wmocni, do około 17 km/h, jednak nadal są to łagodne powiewy niedające się we znaki. 

Więcej o: