Gliwice. Prezydent z żoną bez maseczek na Rynku? Mieszkaniec zawiadamia policję

Prezydent Gliwic nie dość, że nie nosi maseczki z miejscu publicznym, gdzie jest w bliskim kontakcie z innymi osobami, to na dodatek wrzuca do internetu zdjęcia, które dokumentują, że nie przestrzega przepisów. Oburzyło to jednego z mieszkańców Gliwic i zgłosił sprawę na policję.

Prezydent Gliwic Adam Neumann i jego małżonka mogą zapłacić grzywnę za niezakrywanie ust i nosa w miejscu publicznym. Sprawę na policję skierował jeden z gliwiczan, a całą sytuację opisuje lokalny portal 24gliwice.pl.

Tragiczny wypadek w Lublinie. Lublin. Dwóch młodych mężczyzn zginęło w nocy w tragicznym wypadku

Gliwice. Prezydent z żoną bez maseczek na Rynku. Zdjęcia zamieścił na Facebooku

Neumann wraz ze swoją żoną pojawił się 14 lutego na Rynku w Gliwicach. Para nie miała założonych maseczek ochronnych, czego dowodzą zdjęcia. Prezydent miasta spotykał się wówczas z mieszkańcami i fotografował z dziećmi, z dekoracjami nawiązującymi do walentynek.

Po spotkaniu Neumann zamieścił zdjęcia na swoim profilu na Facebooku. W komentarzach mieszkańcy zwracali mu uwagę na brak maseczki. - W wolnej chwili przeglądałem profil prezydenta Gliwic Adama Neumanna na Facebooku i natknąłem się na jego zdjęcie, wykonane 14 lutego 2021 roku na rynku. Na zdjęciu tym prezydent, wraz z małżonką, prezentuje się bez maseczki. Bez odpowiedniego zabezpieczenia podchodził także do dzieci, co widać na kolejnym zdjęciu - powiedział jeden z mieszkańców w rozmowie z lokalnym portalem.

Gliwice. Prezydent bez maseczki? Tak, policja się tym zajmuje

Rzecznik Urzędu Miasta w Gliwicach, Łukasz Oryszczak, nie chciał udzielić komentarza w tej sprawie.

- Potwierdzam, że do gliwickiej policji wpłynęło zawiadomienie tego rodzaju - powiedział z kolei rzecznik gliwickiej policji podinsp. Marek Słomski.

Policyjny śmigłowiec dostarczył serce na czas - mieli tylko 4 godz Policyjni piloci dostarczyli serce śmigłowcem. Mieli naprawdę mało czasu

Funkcjonariusze z pierwszego komisariatu, na podstawie kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, prowadzą teraz czynności wyjaśniające. Zgłoszenie wpłynęło w zeszłym tygodniu - czynności te powinny zakończyć się w ciągu miesiąca od ich podjęcia.

Zobacz wideo Dr Skirmuntt: Brytyjska odmiana wirusa może być w Polsce od dawna
Więcej o: