Prezydent i premier gratulują Piotrowi Żyle mistrzostwa świata. "Nasz Orzeł!", "Jest moc!"

Piotr Żyła został mistrzem świata w skokach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie na skoczni normalnej. Gratulacje i podziękowania dla najstarszego mistrza świata w skokach narciarskich popłynęły ze strony władz państwowych - prezydenta, premiera i wicepremiera.

Piotr Żyła wygrał konkurs na normalnej skoczni podczas mistrzostw świata i zdobył złoty medal - swój pierwszy indywidualny w karierze, a osiemnasty dla reprezentacji Polski w historii tej imprezy. Wyprzedził reprezentanta gospodarzy Karla Geigera i Słoweńca Anže Laniška.

"Piotr Żyła Mistrzem Świata! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jest moc!"- napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Sukcesu Żyle pogratulował również premier Mateusz Morawiecki.

Ogromne gratulacje dla Piotra Żyły, który zdobył dziś złoto Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Wielkie brawa dla naszego Orła i podziękowania za wielkie emocje!

- napisał na Twitterze Morawiecki.

"Sport jest piękny i nieprzewidywalny! Brawo Piotr Żyła - Mistrz Świata! Gratulacje!"- napisał z kolei wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Piotr Żyła w 2017 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw świata na dużej skoczni w Lahti. Zdobył też wraz z drużyną medal złoty na dużej skoczni w Lahti, a także brązowy- w Val di Fiemme w 2013 roku i w Falun w roku 2015.

Za tydzień w niemieckim Oberstdorfie konkurs indywidualny na dużej skoczni, a w przyszłą niedzielę- konkurs drużynowy.

Zobacz wideo Piotr Żyła wykorzystał tajną broń