Pogoda na dziś - niedziela, 28 lutego. Chłodno, ale bez opadów

Pogoda na dziś - niedziela, 28 lutego. Kilkudniowa wiosenna pogoda odchodzi w zapomnienie. Od soboty w całej Polsce jest nieco chłodniej, pojawiły się też opady deszczu. W niedzielę co prawda ich nie będzie, jednak temperatury raczej późnozimowe niż wiosenne.

Polska w dalszym ciągu będzie w zasięgu wyżu z centrum, przemieszczającym się nad krajem od kilku dni. Napływ dość chłodnego powietrza polarnego z północnego zachodu spowoduje, że temperatura będzie spadać.

Pogoda na niedzielę, 28 lutego. Temperatura na sobotnim poziomie

Temperatury w niedzielę w całym kraju będą podobne do tych, jakie wskazały termometry w sobotę. Najcieplej będzie w Wielkopolsce i na terenie Ziemi Lubuskiej, gdzie temperatura wyniesie 8-9 stopni Celsjusza. Podobnych wartości można się spodziewać w Gdańsku czy Szczecinie.

Najchłodniej ponownie będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu. W Krakowie termometry pokażą 6 stopni, w Rzeszowie 5 stopni, natomiast najchłodniej będzie w Zakopanem - 4 stopnie Celsjusza. Na Podlasiu tym razem będzie nieco cieplej (6-7 stopni Celsjusza).

Pogoda w Polsce - niedziela, 28 lutegoPogoda w Polsce - niedziela, 28 lutego Gazeta.pl

Opady w niedzielę, 28 lutego. Bez deszczu i śniegu w całej Polsce

W większości regionów Polski zachmurzenie będzie małe, okresami umiarkowane. Spora ilość chmur prognozowana jest jedynie dla Małopolski i Podkarpacia. Wiatr nie będzie mocno dawał się we znaki, z wyjątkiem Pomorza i Pomorza Zachodniego, gdzie będzie umiarkowany. Na niedzielę nie są przewidywane żadne opady deszczu czy śniegu, natomiast ciśnienie nieznacznie będzie się wahać.

Zobacz wideo Kierowca nie zachował ostrożności w deszczu i spowodował stłuczkę na autostradzie. Jego zachowanie po kolizji naraziło innych uczestników ruchu
Więcej o: