Pokazywał środkowe palce na protestach przed Sejmem. W TVP został szefem serwisu Poland In

Filip Styczyński został szefem zespołu serwisu internetowego Poland In - anglojęzycznego projektu Telewizji Polskiej. W 2017 roku dziennikarz został nagrany, gdy pokazywał środkowe palce stojąc na tle grupy protestujących przeciw zmianom w sądownictwie.
Zobacz wideo TVP Info do likwidacji? "To nie jest rozwiązanie"

O tym, że Filip Styczyński został szefem serwisu Poland In, poinformował branżowy magazyn Press. Użytkownicy portali społecznościowych mogą Styczyńskiego kojarzyć z protestu przed Sejmem - nagranie, na którym pozuje z pokazanymi środkowymi palcami na tle grupy manifestujących, było szeroko komentowane na Twitterze.

Filip Styczyński szefem Poland In - anglojęzycznego serwisu TVP

- Filip Styczyński włączył się w realizację projektu rozbudowy Poland In jako osoba odpowiedzialna za internetowy serwis - kieruje pracami zespołu portalu. Pracujemy nad nowym kształtem projektu angielskojęzycznego. Uczestniczy w tym cały zespół kanału Poland In i powiązanego z nim portalu - powiedział Kuba Sufin, dyrektor Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych TVP. Funkcję redaktora naczelnego serwisu internetowego oraz kanału Poland In pełni Grzegorz Kuczyński.

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek zrobili sondę w Chocianowie odnośnie pomysłu radnych na 'strefę wolną od LGBT' Były dziennikarz TVP o kulisach pracy: Tam nie ma nawet kawałka prawdy

Filip Styczyński podczas protestu pokazywał środkowe palce

Reporterzy programu "Minęła 20" - Filip Styczyński (również wydawca "Bez retuszu") oraz Lucjan Ołtarzewski, 20 lipca 2017 roku robili sobie zdjęcia w czasie protestów przeciwko zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez rząd PiS. Mężczyźni pozowali na tle manifestantów, wykonując wulgarne gesty - pokazywali środkowe palce.

Zachowanie Styczyńskiego i Ołtarzewskiego nagrał i upublicznił Adam Kądziela, przewodniczący Forum Młodych Nowoczesnych. Ówczesny dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin zawiesił wtedy współpracę z reporterami. We wrześniu 2017 roku mężczyźni wrócili jednak do pracy w Telewizji Polskiej i trafili do serwisu tvp.info. Filip Styczyński zaczął też ponownie wydawać program "Bez retuszu", który nie jest już emitowany.

Sylwester Marzeń 2020 TVP Poseł KO podliczył Jacka Kurskiego. Prezes TVP zarobił ponad 2,7 mln zł

Więcej o: