Taśmy Daniela Obajtka. Wicemarszałek Kamiński: Kaczyński chce zastąpić noblistów knajakami

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński wypowiedział się na temat nagrania rozmowy Daniela Obajtka, opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą". Jego zdaniem "najbardziej przejmującą rzeczą nie jest kontekst przestępczy, ale kontekst kulturowy", a dzisiaj w Polsce "o miliardach złotych decydują ludzie, którzy zachowują się, jak knajacy".

Zapisy z rozmów, które opublikowała "Wyborcza" zawierają sporą liczbę niecenzuralnych słów. Transkrypcja dotyczy rozmowy, którą Daniel Obajtek odbył z pracownikiem firmy działającej w branży tworzyw sztucznych. Dzisiejszy prezes Orlenu miał odnosić się do działalności spółki swojego wuja, z którym był skonfliktowany. "Sk*****n. Ten c***j p******y, brudna p***a. W***a mnie to, wiesz, ale co mam zrobić? Ten p*******y Elektroplast wiecznie, k*****a, słyszę" - to tylko część z cytatów, które znalazły się w publikacji "Gazety Wyborczej".

Co czwarty Polak wierzy w istnienie tajnego światowego rządu Tajny światowy rząd? Wierzy w niego wielu wyborców PiS-u i Konfederacji [SONDAŻ]

Michał Kamiński o "taśmach Obajtka": To jest przerażające

Z opublikowanych przez "Wyborczą" nagrań wynika, że Obajtek jako wójt Pcimia, kierował z tylnego siedzenia spółką, choć jako samorządowiec nie miał do tego prawa. Dodatkowo prezes Orlenu miał skłamać pod przysięgą w sądzie, czego dowodem są nagrania.

- Ci ludzie mówią jak knajacy, zachowują się jak knajacy i mają knajacką mentalność. To jest przerażające, zwłaszcza w kontekście słów Jarosława Kaczyńskiego, że on tymi ludźmi chce zastąpić dotychczasową elitę - skomentował Michał Kamiński w rozmowie z "Onetem".

Tomasz Terlikowski Terlikowski o komisji ds. pedofilii: Nie widać, żeby oni zaczęli ciężką pracę

Wicemarszałek Senatu przypomniał słowa prezesa PiS. - On powiedział, że "trzeba starą elitę napiętnować". Jarosław Kaczyński obiecał nową elitę i dzisiaj na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej" widzimy, co miał na myśli. Noblistów chce zastąpić knajakami. To jest najbardziej przerażające - dodał wicemarszałek Senatu.

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen
Więcej o: