Lubelskie. Lewym pasem, po drodze ekspresowej, jechała 50 km/h. Nagrał ją niecierpliwy kierowca

Poruszając się drogą ekspresową S17 z Lublina w stronę Warszawy, kobieta jechała lewym pasem z prędkością 50 km/h. Nie reagowała na oznaki zniecierpliwienia ze strony innych kierowców: dźwięki klaksonu i miganie światłami. Jej nieśpieszną jazdę nagrał niedaleko miejscowości Ryki (woj. lubelskie) inny kierowca.

Poruszanie się po drogach szybkiego ruchu może niektórym kierowcom sprawiać trudność. Częstym widokiem bywa jazda lewym pasem jezdni.

Pociąg spółki PKP IntercityNa stacji Grodzisko Dolne zderzyły się pociąg PKP Intercity i lokomotywa

Lubelskie. Nieśpieszna jazda kobiety przez 20 kilometrów

Taka sytuacja miała miejsce w ostatnią środę na drodze ekspresowej S17 na trasie Lublin-Warszawa w okolicach Ryk (woj. lubelskie). Jak relacjonuje portal Lublin112.pl, kierująca jechała lewym pasem z prędkością 50 km/h, co jakiś czas przyspieszając do 80 km/h.

- Trudno powiedzieć, który raz obsługuje ona samochód i czy jej zachowanie to brak wiedzy o przepisach drogowych. Być może ma prawo jazdy, jednak jej wiedza na temat przepisów ruchu drogowego powinna zostać zweryfikowana przez odpowiednie służby - napisał jeden z kierowców, który nagrał całą sytuację.

Kierowca wyznał ponadto, że kobieta przejechała w taki sposób ok. 20 kilometrów. Nie reagowała na dźwięki klaksonów i znaki dawane światłami przez innych uczestników ruchu. Okazało się, że kierująca trzymała w ręku telefon, a obok niej siedziało dziecko. Nagranie dokumentujące jej jazdę ma zostać skierowane na policję.

Zobacz wideo 28-latek na motorze próbował uciec przed policją
Więcej o: