Pogoda na dziś - piątek 26 lutego. Przed nami niewielkie ochłodzenie

Pogoda na dziś - piątek 26 lutego. Polska będzie podzielona na dwie strefy. W zachodniej temperatura będzie niższa, możliwe są również częściej występujące zachmurzenia i opady deszczu. Na wschodzie więcej słońca oraz temperatura sięgająca kilkunastu stopni.

Synoptycy IMGW zapowiadają, że po rekordowo ciepłych kilku ostatnich dniach, teraz czeka nas niewielkie ochłodzenie. Temperatura maksymalna spadnie do przedziału od 6 do 16 stopni Celsjusza, na niebie pojawi się więcej chmur, a niektórym mieszkańcom Polski będzie doskwierać przelotny deszcz.

Pogoda na piątek 26 lutego. W Krakowie i Katowicach 16 stopni

W piątek najcieplej będzie na południu Polski. Termometry w Krakowie, Kielcach i Katowicach pokażą od 15 do 16 stopni. Pogodnie będzie również w centralnej i wschodniej części kraju. W województwie mazowieckim, łódzkim, lubelskim i warmińsko-mazurskim będzie od 9 do 10 stopni. Największy spadek temperatury zaobserwują mieszkańcy Pomorza, gdzie słupki rtęci mogą spaść do 6 stopni. Temperatura w południowo-zachodniej Polsce będzie się utrzymywać na poziomie od 8 do 10 stopni.

Posiedzenie sejmowej komisjiI prezes Sądu Najwyższego z e-papierosem na komisji. "Nerwy, nerwy"

Pogoda na dziś - piątek 26 lutegoPogoda na dziś - piątek 26 lutego gazeta.pl

Opady w piątek 26 lutego. Przelotny deszcz w niektórych regionach Polski

Największe zachmurzenia wystąpią w zachodniej Polsce. Więcej słońca będzie w Polsce centralnej, południowej i wschodniej. W godzinach porannych opady deszczu pojawią się w województwie lubuskim i wielkopolskim, a dalszej części dnia przejdą również nad częścią Mazowsza, Lubelszczyzny i Dolnego Śląska. W piątek temperatura odczuwalna może być niższa za sprawą chłodnego wiatru.

"Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, na wybrzeżu do 60 km/h i w Karpatach do 55 km/h" - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Trzej Polacy polecieli do Meksyku do pracy. Dwóm wycięto narządy wewnętrzne, jeden z nich nie żyje (zdjęcie ilustracyjne)Polacy polecieli do Meksyku do pracy. Dwóm wycięto narządy, jeden z nich nie żyje

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody
Więcej o: