I prezes Sądu Najwyższego z e-papierosem na sejmowej komisji. "Nerwy, nerwy, nerwy"

W środowym posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka uczestniczyła m.in. I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska. Tematem były prezydenckie i senackie projektu ustaw dotyczące SN. Posłom opozycji nie umknął fakt, że Manowska, łącząc się z Sejmem zdalnie, popalała elektronicznego papierosa.

Obie propozycje, prezydenta Andrzeja Dudy i Senatu, przewidują wydłużenie z trzech do pięciu lat (do kwietnia 2023 roku) okresu na wniesienie skargi nadzwyczajnej od prawomocnych orzeczeń sądowych zapadłych po wejściu w życie konstytucji z 1997 roku.

Dodatkowo propozycja prezydenta Andrzeja Dudy przewiduje wydłużenie o rok kadencji ławników Sądu Najwyższego. Projekt prezydenta wprowadza również uregulowania dotyczące tworzenia i archiwizacji akt w Sądzie Najwyższym. Nowe przepisy mają ponadto uzupełnić tryb wyboru kandydatów na Prezesa SN poprzez określenie kworum.

Małgorzata Manowska z e-papierosem

Na pytania posłów odpowiadała podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska, łącząc się zdalnie. Posłowie opozycji zwrócili uwagę, że sędzia paliła e-papierosa.

"Pani Manowska na Komisji Sprawiedliwości podczas zadawania pytań przez posłów opozycji pali elektroniczne papierosy. Nerwy, nerwy, nerwy" - skomentowała posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz.

"I po co się tak truć?" - skomentował żartobliwie Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

"I Prezes Sądu Najwyższego w trakcie posiedzenia Komisji Sprawiedliwości, odpowiadając na pytania, pali elektroniczny papieros. Trochę niepoważne" - napisał Michał Szczerba z PO.

Zobacz wideo "Jedna fala wirusa obejmuje około 20 procent społeczności"
Więcej o: