Tragiczny wypadek w Kopernikach. Auto wjechało w pieszą, za kierownicą siedziała 15-latka

W Kopernikach w województwie opolskim doszło do śmiertelnego potrącenia starszej kobiety. Za kierownicą auta siedziała 15-letnia dziewczyna, miejsce dla pasażera zajmowała jej matka. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Jak podaje nto.pl, do zdarzenia doszło ok. godz. 14 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach niedaleko Nysy. Na wewnętrznej drodze została potrącona starsza kobieta, która wychodziła akurat z pracy w RSP. Osobowy ford miał wjechać w pieszą i przycisnąć do budynku. 

Tragedia w Kopernikach. 15-latka potrąciła starszą kobietę

- Strażacy przez prawie godzinę reanimowali poszkodowaną. Niestety kobieta zmarła z powodu rozległych obrażeń - mówi w nto.pl Dariusz Pryga, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie.

Zobacz wideo Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Z doniesień lokalnych mediów, ale także z informacji RMF FM wynika, że za kierownicą siedziała 15-latka. Jej matka w chwili wypadku zajmowała miejsce pasażera. 

- Czekamy z prowadzeniem dalszych czynności na przyjazd sędziego z Sądu Rodzinnego. Według wstępnych ustaleń samochodem kierowała osoba nieletnia - powiedział portalowi Mateusz Szwaiger, rzecznik policji w Nysie.

Więcej o: