Wielkopolska. Motorower zderzył się z busem. Dwóch nastoletnich braci walczy o życie

Na drodze krajowej nr 11 doszło do makabrycznego wypadku. Dwóch nastoletnich braci, którzy poruszali się jednośladem, zderzyło się z samochodem dostawczym. Teraz chłopcy walczą o życie.

Jak podaje KPP Kępno (woj. wielkopolskie), we wtorek 23 lutego po godzinie 19 dyżurny komendant komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Piaski. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia busa z motorowerem. Samochodem kierował 38-letni mieszkaniec województwa opolskiego, motorowerem jechali natomiast dwaj nastoletni chłopcy.

Wypadek na autostradzie A1. Straż pożarna. Zdj. ilustracyjnePomorskie. Tragiczny wypadek na A1. W ciężarówce wystrzeliła opona

Wypadek w wielkopolskim. Dwóch chłopców walczy o życie

- Policjanci z wydziału ruch drogowego, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że doszło do zderzenia busa Iveco, kierowanego przez 38-letniego mieszkańca gminy Byczyna, z motorowerem Aprilla. Jednośladem podróżowali dwaj mieszkańcy gminy Łęka Opatowska w wieku 14 i 17 lat. W wyniku tego zdarzenia kierującego oraz pasażera motoroweru z ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitali w Kaliszu oraz Ostrowie Wielkopolskim - powiedział radiuCENTRUM rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski.

Policja. Zdjęcie ilustracyjneMądrzechowo. Tragiczny finał imprezy urodzinowej. Nie żyje 17-latek

Jak podaje TVP3 Poznań,17-latek doznał wielonarządowego urazu i obecnie przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej, natomiast jego młodszy brat znajduje się na oddziale intensywnej terapii medycznej, gdzie walczy o życie. Policja zabezpiecza monitoring z pobliskich kamer w celu wyjaśnienia zdarzenia. 

Zobacz wideo Refleks uratował kierowców przed czołowym zderzeniem na DK nr 73 w miejscowości Skorzów.
Więcej o: