Pogoda w lutym przynosi anomalie. Temperatura nawet powyżej 20 stopni

Pogoda w Polsce w najbliższym czasie będzie wyjątkowo przyjemna. Od środy termometry w wielu regionach Polski wskazywać będą powyżej 15 stopni, zaś miejscami temperatura może osiągnąć nawet 20 stopni Celsjusza w cieniu.

Wysokie temperatury i spore ilości słońca z ostatnich dni pozwalają zapomnieć o niedawnych siarczystych mrozach. Niezwykłe jak na tę porę roku ciepło szczególnie będzie można odczuć w środę i czwartek.

Aleksander Doba zmarł na szczycie Kilimanżaro. Był szczęśliwyDoba w trakcie wspinaczki krzyczał: Afryka dzika! Relacje świadków

Pogoda w Polsce. Od środy znaczące ocieplenie

Jak informuje portal fanipogody.pl, szczególnie ciepło jak na luty będzie na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Według wyliczeń, temperatury mogą być wyższe nawet o 12-14 stopni niż średnie wartości notowane w tym samym okresie w latach 1970-2010.

Już w środę wskazania znacząco poszybują w górę. Od rana w wielu regionach będzie ciepło i słonecznie, a przed południem na zachodzie temperatura podskoczy nawet do 12-13 stopni Celsjusza. Na wschodzie będzie z kolei nieco chłodniej, gdzie prognozy wskazują na 5-7 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce. W czwartek kontynuacja wysokich temperatur

Później będzie jednak coraz cieplej, szczególnie w zachodniej części kraju. W najcieplejszym momencie temperatura może sięgnąć 18-19 stopni Celsjusza, zaś lokalnie przekroczyć nawet 20 stopni. Dotyczy to temperatury podawanej w cieniu, dlatego w pełnym słońcu odczuwalna może być jeszcze wyższa. 

Protest Strajku KobietTrzy dni przed 18. urodzinami dostała wyrok za Strajk Kobiet

W centrum i na wschodzie będzie nieco chłodniej, gdzie termometry mają wskazywać odpowiednio 13-15 stopni i 8-10 stopni. Dodatkowo w środę i czwartek nie są prognozowane żadne opady deszczu, a niebo ma być bezchmurne. Według prognoz, wysokie temperatury utrzymają się do czwartku, natomiast od piątku czeka nas delikatne ochłodzenie.

Zobacz wideo Policja pokazała weekendowe obrazki spod Tatr. Tłumy na ulicach i stokach
Więcej o: