Pogoda na dziś - środa, 24 lutego. Cieplutki środek tygodnia. Nawet 17 stopni

Synoptycy zapowiadają, że środa 24 lutego będzie dniem niemal bezchmurnym. Tylko na wschodzie Polski możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura znów wzrośnie. W niektórych rejonach odnotujemy nawet 17 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że środa 24 lutego zapowiada się na ogół pogodnie. Na zachodzie i w centrum kraju zachmurzenie będzie małe. Za to na wschodzie i północnym wschodzie Polski możemy spodziewać się większych zachmurzeń i - jak zapowiadają synoptycy - przelotnych opadów deszczu lub mżawki. Wiatr słaby, nieco silniej powieje tylko nad morzem. Ostrzeżenie dla kierowców: rano gdzieniegdzie pojawi się mgła, która ograniczy widzialność do 300 metrów.

Kasprowy Wierch / zdjęcie ilustracyjne Rekordy temperatury na Kasprowym Wierchu i Śnieżce pobite

Pogoda na dziś. Temperatura nawet do 17 stopni

Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie - termometry wskażą tam jedynie 4 stopnie. Na wschodzie kraju temperatura maksymalna wyniesie 10 stopni. Nieco cieplej w centrum kraju - tu temperatura będzie oscylowała w granicach 10-11 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie i na południu kraju - można się spodziewać nawet 14-16 stopni Celsjusza, a lokalnie na południu - do 17 stopni, czytamy w komunikacie IMGW. 

Kiedy przyjdzie wiosna? Kiedy przyjdzie wiosna? A może od razu lato? Idzie uderzenie ciepła

Pogoda na dziś. W nocy temperatura na minusie

Jak podaje IMGW, w nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północy miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -1 do 4 stopni Celsjusza, cieplej na wybrzeżu i Pomorzu: od 5 do 7 stopni Celsjusza.

W rejonach podgórskich Karpat temperatura w dolinach może spaść do -2 stopni, a na wzniesieniach wzrosnąć do 6 stopni. Wiatr słaby, na wybrzeżu i na północnym wschodzie - umiarkowany.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?
Więcej o: