Policjant potrącił pieszego na pasach. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne

Łódzka policja prowadzi postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta, który potrącił pieszego na rondzie Sybiraków w Łodzi. Nagranie ze zdarzenia obiegło sieć w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusz tuż po zdarzeniu otrzymał jedynie pouczenie.

Kilkusekundowe nagranie zostało udostępnione 19 lutego na fanpage'u "LDZ Zmotoryzowani Łodzianie" na Facebooku. Na krótkim nagraniu widać mężczyznę przechodzącego przez pasy, który zostaje potrącony przez radiowóz.

Jak podał portal Polsatnews.pl, na miejsce została wezwana karetka. Okazało się, że pieszemu nic się nie stało. Na miejsce przyjechał inny radiowóz. Funkcjonariusz, który potrącił mężczyznę, otrzymał od kolegi po fachu pouczenie.

Łódź. Policjant potrącił pieszego

W poniedziałek Dziennik.pl podał, że wobec funkcjonariusza toczy się postępowanie dyscyplinarne. Zgodnie z ustawą o Policji, karami dyscyplinarnymi są: upomnienie, nagana, ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku, wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe, obniżenie stopnia, ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby lub wydalenie ze służby.

Zobacz wideo Policjant potrącił pieszego na przejściu
Więcej o: