Pogoda na dziś - wtorek, 23 lutego. Coraz cieplej, coraz więcej słońca

Pogoda na dziś - wtorek, 23 lutego. Pogoda w Polsce z dnia na dzień zaczyna się zmieniać na wiosenną. Już w poniedziałek temperatury w niektórych regionach przekraczały 10 stopni. We wtorek jeszcze cieplej.

Po fali mrozów, kiedy termometry, zwłaszcza we wschodniej i północno-wschodniej części kraju, wskazywały nawet poniżej -20 stopni Celsjusza, w ostatni weekend nastąpiło spore ocieplenie. A w połowie tego tygodnia pojawi się główne uderzenie ciepła, płynące do Polski aż z północnej Afryki. To właśnie napływ ciepła z kierunku południowego odpowiedzialny będzie za wzrost temperatury w Polsce .

 W poniedziałek w wielu regionach pojawiła się namiastka tego, co nas czeka w kolejnych dniach.

Kiedy przyjdzie wiosna?Kiedy przyjdzie wiosna? A może od razu lato? Idzie uderzenie ciepła

Temperatura. Jeszcze cieplej niż w poniedziałek

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie jeszcze poniżej zera. Na wschodzie słupki rtęci będą pokazywały -4 stopnie, zaś najcieplej będzie nad morzem - do 2 stopni. W ciągu dnia temperatury znacznie wzrosną: od 6 stopni na północnym wschodzie do nawet 16 stopni na południowym zachodzie.

Pogoda na wtorek 23 lutegoPogoda na wtorek 23 lutego 

Opady. Duże rozpogodzenia w całym kraju

Wtorek w całym kraju upłynie pod znakiem słonecznej pogody. Więcej chmur można się spodziewać jedynie w północnych regionach Polski. Oddziaływanie płytkiej zatoki niżowej może przynieść przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północno-wschodnich krańcach - informuje IMGW. Wiatr na ogół słaby, jedynie na wybrzeżu umiarkowane porywy.

IMGW wydało przy tym ostrzeżenia pierwszego stopnia dla północno-wschodniej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. W regionach tych dojdzie do roztopów zalegającego śniegu, natomiast na Podlasiu alert pierwszego stopnia dotyczy również gęstych mgieł.

Zobacz wideo John Godson chce być prezydentem Nigerii. "Afryka bardziej mnie potrzebuje niż Polska"
Więcej o: