TVN rezygnuje z korespondenta w Paryżu. Anna Kowalska żegna się ze stanowiskiem

TVN Grupa Discovery zlikwidowała stanowisko korespondenta w Paryżu, w związku z czym z nadawcą pożegnała się pełniąca tę funkcję Anna Kowalska. Nie tak dawno firma informowała o zamknięciu placówki dziennikarskiej w Moskwie.

"Kończy się pewien rozdział. TVN zamyka placówkę w Paryżu. Biura w Paryżu nie będzie, ale ja nad Sekwaną zostaję i z niecierpliwością czekam na kolejne wyzwania" - napisała w poniedziałek na Twitterze Anna Kowalska.

Anna Kowalska żegna się z TVN. "Praca korespondentki była niezapomnianym przeżyciem"

Anna Kowalska była odpowiedzialna za przygotowywanie relacji do "Faktów" oraz innych programów nadawanych w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat. Od 2020 roku prowadziła również wideoblog "Rozmówki francuskie". Przed pracą w TVN była związana z France 24 i -  jako dziennikarka sportowa - z Perform Group.

Tomasz GreniuchTomasz Greniuch składa rezygnację ze stanowiska szefa IPN we Wrocławiu

Dziennikarka wysłała pożegnalnego maila do pracowników, w którym przypomniała, że jako korespondentka relacjonowała m.in takie wydarzenia, jak zamachy terrorystyczne w Paryżu z 2015 roku, pożar katedry Notre Dame czy kampanię przed wyborami prezydenckimi. - Patrzę na to, jak na zakończenie pewnego rozdziału. Praca korespondentki była niezapomnianym przeżyciem, dała mi wspomnienia, które zostaną ze mną na zawsze. Nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań zawodowych. Zostaję w Paryżu, bo tu czuję się najlepiej. Jestem tu od 2013 roku i od początku z Francją wiązałam swoją przyszłość - powiedziała Kowalska w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Likwidacja kolejnego biura korespondenta

Kilka tygodni temu TVN Grupa Discovery informowała o zlikwidowaniu biura korespondenta w Moskwie. Nadający od wielu lat ze stolicy Rosji Andrzej Zaucha będzie teraz odpowiadał za przygotowywanie materiałów z Ukrainy, Białorusi i pozostałych państw regionu.

W szczecińskim Sądzie Okręgowym rozpoczyna się proces w sprawie kanibalizmuSzczecin. Rozpoczyna się proces o kanibalizm. Czterech oskarżonych

TVN Grupa Discovery ma jeszcze kilku innych korespondentów zagranicznych. Specjalne materiały nadawane są z USA (Marcin Wrona), Wielkiej Brytanii (Maciej Woroch) czy Brukseli (Maciej Sokołowski).

Zobacz wideo Okła-Drewnowicz: Większość naszego elektoratu jest za liberalizacją prawa aborcyjnego
Więcej o: