Lubań. Próbował zapłacić za zakupy pięćsetzłotówką. Tyle że z 1982 roku

Policjanci z Lubania zatrzymali mężczyznę, który w sklepie chciał zapłacić banknotem wycofanym z obiegu 25 lat temu. Okazało się, że był poszukiwany przez organy ścigania w sprawie kradzieży z włamaniem.

Lubańscy policjanci otrzymali zgłoszenie z jednego ze sklepów na terenie miasta. "Pracownik ochrony poinformowała funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach, w stosunku do jednego z klientów. Ekspedientka twierdziła, że banknot, którym mężczyzna chciał zapłacić za towar jest fałszywy" - relacjonowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

Uwagę sprzedawczyni przykuł fakt, że banknot pochodził z 1982 roku, a został wycofany z obiegu w roku 1996. Dlatego też odmówiła mężczyźnie sprzedaży towaru, powiadomiła ochronę i funkcjonariuszy.

Policja. Zdjęcie ilustracyjneMądrzechowo. Tragiczny finał imprezy urodzinowej. Nie żyje 17-latek

23-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności

"Na miejsce przybyli policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lubańskiej komendy w trakcie sprawdzenia danych osobowych 23-latka ustalili, że jest on poszukiwany w związku z podejrzeniem o dokonanie usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego w Lubaniu" - przekazała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka.

Jak dodaje funkcjonariuszka, policja zatrzymała 23-latka i przewiozła na komendę. Tam ma usłyszeć zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skoki. Po 24-godzinnej obławie policja zatrzymała domniemanego gwałcicielaSkoki. Domniemany gwałciciel zatrzymany. Obława trwała 24 godziny

Zobacz wideo Niebezpieczny weekend 19-latka w Wodzisławiu. Na koncie: kradzież w kiosku, próba włamania do sklepu i wybicie szyby w innym
Więcej o: