Skoki. Domniemany gwałciciel zatrzymany. Obława trwała 24 godziny

Policjanci ze Skoków (woj. wielkopolskie) zatrzymali mężczyznę, który miał dopuścić się gwałtu. 26-latek został przewieziony do aresztu. Nie był wcześniej notowany za przestępstwa seksualne.

W piątek 19 lutego po godzinie 19 w okolicy cmentarza w Skokach doszło do gwałtu na kobiecie, która uprawiała jogging. Domniemany gwałciciel został schwytany przez policję w sobotę 20 lutego. 

USA deportowały do Niemiec 95-letniego strażnika obozu koncentracyjnego USA deportowały do Niemiec 95-letniego strażnika obozu koncentracyjnego

Podejrzewany o zgwałcenie kobiety w Skokach to 26-latek. Z informacji podawanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że mężczyzna pochodzi z powiatu wągrowieckiego i nigdy wcześniej nie był karany za przestępstwa o podobnym charakterze. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu.

Niemcy. Wybuch w centrali Lidla Eksplozja w centrali Lidla w Niemczech. 66-latek zatrzymany ws. bomb wysyłanych w paczkach

Skoki. Domniemany sprawca gwałtu zatrzymany. "Zostanie przekazany do dyspozycji prokuratury"

Zaraz po tym, jak policja otrzymała zgłoszenie o przestępstwie, zaczęła się obława, jednak sprawcy nie udało się schwytać od razu. Akcja trwała 24 godziny. W sobotę wieczorem domniemany gwałciciel został zatrzymany na jednej z ulic w miejscowości Skoki. Potwierdził to oficer prasowy policji w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński. 

- Po 24 godzinach obławy, wytypowany przez policjantów 26-letni mężczyzna został zauważony przez zespół realizacyjny na terenie Skoków [...]. Noc spędzi w policyjnym areszcie, po czym zostanie przekazany do dyspozycji prokuratury - powiedział policjant, którego słowa cytuje portalwagrowiec.naszemiasto.pl.

Mężczyźnie, który jest podejrzewany o gwałt, grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność
Więcej o: