Pogoda na dziś - niedziela 21 lutego. Wiosenna temperatura, IMGW ostrzega przed wezbraniami

Prognoza pogody na niedzielę 21 lutego. IMGW prognozuje iście wiosenne warunki. Termometry w całym kraju wskażą dodatnie wartości, co spowoduje, że śnieg będzie się topił. Warunki meteorologiczne mogą przyczynić się do wezbrania niektórych rzek. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w niedzielę 21 lutego nastąpi znaczne ocieplenie. W całym kraju temperatura dodatnia, najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie termometry pokażą nawet 12 stopni. Na południu i zachodzie Polski sporo słońcazachmurzenia należy się spodziewać w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i w podlaskim.

Temperatura. W całym kraju dodatnia, najcieplej na zachodzie

Mróz i opady śniegu jak na razie opuściły Polskę. W niedzielę w całym kraju temperatura będzie dodatnia, jednak na północny i północnym wschodzie będzie dość chłodno. W Gdańsku 3 stopnie, w Białymstoku i w Lublinie 5, a w Olsztynie, Warszawie i w Kielcach termometry pokażą 7 stopni. Zdecydowanie cieplej na zachodzie. W Szczecinie i Zielonej Górze aż 12 stopni, natomiast w Poznaniu i Wrocławiu 11. Na południu nieco zimniej. Termometry wskażą 8 stopni w Rzeszowie, a 10 w Krakowie.

Prognoza pogody na niedzielę 21 lutego. W całym kraju temperatura dodatnia, głównie słoneczniePrognoza pogody na niedzielę 21 lutego. W całym kraju temperatura dodatnia, głównie słonecznie Fot. Gazeta.pl

IMGW ostrzega przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. Przez ocieplenie, które pojawiło się w Polsce, miejscami mogą wystąpić wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Chodzi o zlewnie dopływów górnej i środkowej Odry w województwach dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim, lubuskim i śląskie. Ostrzeżenie trzeciego stopnia zostało wydane dla odcinka Wisły od ujścia Narwi do zbiornika we Włocławku.

W przypadku niekorzystnego rozwoju sytuacji możliwe wydanie ostrzeżenia z wyższym stopniem dla mniejszych zlewni

- informuje IMGW.

Prognoza pogody na tydzień [22-28 lutego]. Koniec z zimą, będzie cieplejPrognoza pogody na tydzień [22-28 lutego]. Koniec z zimą, będzie cieplej

Uwaga na mgłę i ograniczoną widzialność w wielu województwach

Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niektórych województwach w centralnej i północnej Polsce można się spodziewać dużej mgły, który ograniczy widzialność do około 200 m. Miejscami wystąpi też marznąca szadź. W województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m.

Zobacz wideo Ekspert o znaczeniu tegorocznej zimy i zmianach klimatu
Więcej o: