Prognoza pogody na tydzień [22-28 lutego]. Na początku chłodno, a potem już wiosenna pogoda

Tygodniowa prognoza pogody. Na początku tygodnia jeszcze lekki mróz, potem nadchodzi ocieplenie, termometry pokażą nawet do 16 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju.

Wygląda na to, że zima nie wróci do Polsku w najbliższym tygodniu. Czeka nas raczej wiosenna pogoda. W poniedziałek miejscami niewielki mróz, a w następnych dniach temperatura dodatnia. Termometry pokażą w tym tygodniu nawet 16 stopni.

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę

Na początku tygodnia pojawi się jeszcze niewielki mróz, do -3 stopni na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna w poniedziałek od 2 stopni na północnym wschodzie, do 13 stopni na zachodzie. W centrum termometry mogą pokazać 9 stopni, a bliżej środy nawet 16 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, zachmurzenie małe. Miejscami mogą się pojawić gęste mgły, szczególnie na północnym wschodzie.

Adam NiedzielskiNiedzielski o liczbie zakażeń: To potwierdzenie, że 3. fala jest w Polsce

Pogoda na czwartek i piątek

Zachmurzenie wciąż małe, jedynie na północnym wschodzie możliwa duża mgła i opady deszczu. Jak podaje IMGW, temperatura minimalna będzie się wahać od 1 do 5 stopni, natomiast maksymalna od 4 na północnym wschodzie do 16 stopni na zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda na weekend

Teksas skuty lodem. Biden wyda deklaracje uznającą stan za obszar nawiedzony poważną katastrofąJoe Biden podjął decyzję. Teksas "obszarem nawiedzonym katastrofą"

Weekend na północy kraju będzie deszczowy, zachmurzenie miejscami duże. Termometry pokażą minimalnie od 2 do 6 stopni, na Podhalu najzimniej, około 1 stopień. Z kolei temperatura maksymalna od 9 do 12 stopni. Najchłodniej będzie wciąż na północny kraju. Miejscami silny i porywisty wiatr.

IMGW ostrzega: mogą występować wezbrania w różnych częściach kraju

Polsce w ciągu tygodnia nie grożą mrozy i kolejny ataki zimy, jednak w związku z ociepleniem IMGW wydaje alerty przed wezbraniami i prosi o monitorowanie sytuacji na bieżąco.

Na podstawie sytuacji meteorologicznej i spodziewanego ocieplenia IMGW-PIB wydał ostrzeżenia i alerty – wezbrania o charakterze lokalnym występować będą w różnych regionach kraju. Aktualnie w rejonie Płocka, Włocławka i dolnej Odry, gdzie sytuacja jest bardzo trudna, operuje kilka grup pomiarowych IMGW-PIB mierząc pokrywę lodu i informując o sytuacji służby administracji państwowej.

- można przeczytać na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"
Więcej o: