Szef KRS nie planuje powołać nowego rzecznika prasowego Rady

- Nie planujemy wyboru rzecznika prasowego KRS - poinformował w rozmowie z RMF FM Paweł Styrna, nowy szef Krajowej Rady Sądownictwa. Dotychczasowy rzecznik Maciej Mitera został odwołany w styczniu. Pod znakiem zapytania jest jego pozycja w prezydium KRS.
Zobacz wideo "Polarny Jedwabny Szlak". Czy Chiny rzucą wyzwanie Rosji w walce o wpływy w Arktyce?

14 stycznia Leszek Mazur został odwołany z funkcji przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa, a Maciej Mitera ze stanowiska rzecznika prasowego. 

Teraz nowy szef Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Paweł Styrna poinformował, że nowego rzecznika prasowego nie będzie. - Podczas rozmów z kolegami, poza posiedzeniem, uzgodniliśmy, że nie planujemy wyboru rzecznika prasowego KRS - powiedział w rozmowie z RMF FM

Sędzia Paweł Styrna został wybrany na nowego przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa 29 stycznia. Głosowanie obyło się po odwołaniu dotychczasowego szefa KRS Leszka Mazura z powodu "utraty zaufania". Według nieoficjalnych doniesień faktycznym powodem miało być to, że poinformował on dziennikarzy o  tym, iż część członków rady dorabiała nawet po kilkanaście tysięcy złotych w związku z udziałem w zdalnych posiedzeniach komisji, które zwoływano poza dniami posiedzeń KRS.

Mitera został odwołany nie tylko z funkcji rzecznika prasowego, ale też z prezydium KRS. Jednak on sam powiedział, że zgodnie z prawem, z prezydium nie można go było odwołać. Styrna stwierdził w wywiadzie, że zlecił, aby zespół prawny przygotował opinię dot. statusu sędziego w prezydium. Poinformował, że na razie Mitera uczestniczył w jego ostatnich posiedzeniach jako pełnoprawny członek. 

- Moim zdaniem nie było podstaw do odwołania z prezydium, ale jest to kwestia analizy prawnej. Dotychczas sędzia uczestniczy w posiedzeniach tak, jakby tej uchwały nie było - powiedział. 

Więcej o: