Ostrzeżenia IMGW dla połowy kraju. Uwaga na gołoledź. Ulice i chodniki będą śliskie

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw. Prognozowane są opady deszczu, które mogą powodować gołoledź.

Ostrzeżenia IMGW zostały wydane dla wschodniej i centralnej Polski. Gdzie obowiązują?

Ostrzeżenia IMGW przed gołoledzią na piątek

"Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź" - czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert dotyczy wschodniej i centralnej części kraju. Prawdopodobieństwo wystąpienia gołoledzi wynosi 80 procent.

IMGW. Ostrzeżenia przed mrozem, ale i roztopami. Polska podzielona na dwie częściIMGW. Ostrzeżenia przed mrozem i roztopami. Kraj podzielony na dwie części

Ostrzeżenie zostało wydane dla kilku województw. Według synoptyków w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim ostrzeżenie przestanie obowiązywać jeszcze przed południem. Do południa gołoledź może wystąpić w zachodniej części Mazowsza oraz w województwie łódzkim i śląskim. Na południu kraju w województwie małopolskim i świętokrzyskim alert będzie obowiązywać do piątku do godziny 14.00. Na wschodzie Polski ostrzeżeni potrwa do sobotniego poranka. Alert w województwie warmińsko-mazurskim obowiązuje do końca dnia, a w województwie podlaskim, lubelskim i na zachodzie Mazowsza do soboty do godziny 2.00 w nocy. Najdłużej ostrzeżenie potrwa na Podkarpaciu, od piątkowego południa do soboty do godziny 8.00.

Pogoda na dziś - piątek, 19 lutego. Na zachodzie Polski ciepło, za to na wschodzie mróz nie odpuszczaPogoda na dziś - piątek 19 lutego. Na zachodzie ciepło, na wschodzie mróz

Prognoza pogody na piątek. Na zachodzie prawie 10 stopni

W piątek w ciągu dnia na zachodzie prognozowane są opady deszczu. W centrum oraz na wschodzie kraju możemy spodziewać się opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. Opady mogą być marznące. Wiatr będzie umiarkowany. Tylko w górach powieje w porywach do 80 km/h. Najzimniej na północnym wschodzie, tam od -4 stopnie. W centrum do 3 stopni powyżej zera, a na południowym zachodzie nawet 9 stopni na plusie.

Zobacz wideo Przedłużające się mrozy to ryzyko powodzi. Do pracy ruszyły lodołamacze - wśród nich Puma i Sokół