Opolskie. Bus przewożący młode koszykarki stanął w płomieniach po zderzeniu. 7 osób rannych, 1 nie żyje

W czwartek wieczorem na obwodnicy Opola doszło do wypadku z udziałem busa przewożącego młode koszykarki KSK Stali Brzeg i samochodu osobowego. Pierwszy z pojazdów doszczętnie spłonął. Siedem osób zostało rannych, wypadku nie przeżył kierowca osobówki.

Do wypadku doszło po godzinie 21. "Nasza drużyna kadetek w drodze powrotnej z wygranego meczu w Wodzisławiu Śląskim miała wypadek. Do zdarzenia doszło na obwodnicy Opola, gdzie jadący z naprzeciwka samochód osobowy, który w tym czasie wyprzedzał, zderzył się czołowo z naszym busem" - przekazali w komunikacie przedstawiciele klubu KSK Stal Brzeg. Z ustaleń RMF FM wynika, że najpierw zapaliła się osobówka, a później płomienie przeniosły się na busa. Według rozgłośni na auta miał najechać jeszcze jeden pojazd.

Opolskie. Wypadek z udziałem busa przewożącego kadetki KSK Stali Brzeg. Zginął kierowca osobówki

W wyniku zderzenia dwóch pojazdów śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego. RMF FM podało, że rannych zostało łącznie siedem osób, w tym pięcioro dzieci i były to głównie niegroźne otarcia i stłuczenia. 

"Obecnie nasze kadetki są bezpieczne. Część, w tym trener i kierowca naszego busa, jest na obserwacji w szpitalu, część pojechała już do domu. Na miejscu jest prezes naszego klubu, także rodzice" - poinformował klub w czwartek po godz. 23:30. Dodano, że w pożarze busa spłonęły stroje meczowe oraz rzeczy osobiste koszykarek, w tym telefony.

Zobacz wideo Skierniewice. Kierujący nissanem wymusił pierwszeństwo na ciężarówce, która uderzyła w słup energetyczny
Więcej o: