Pogoda na dziś - piątek 19 lutego. Na zachodzie ciepło, na wschodzie mróz

Mróz opuścił zachodnią część kraju, za to na wschodzie nadal temperatury na minusie. Dziś w kilku województwach poprószy śnieg, a większość kraju znajdzie się pod chmurami. Słońce zaświeci jedynie na południu.

Dziś w najcieplejszych miastach w Polsce termometry wskażą nawet do 8 stopni powyżej zera.

Większość kraju z temperaturą powyżej zera

Mróz odpuszcza. Dziś większość województw z temperaturą na plusie. Najcieplej na zachodzie kraju w Poznaniu, Wrocławiu i Zielonej Górze 8 stopni powyżej zera. Odrobinę chłodniej w województwie zachodniopomorskim od 3 do 7 stopni. W województwie kujawsko-pomorskim 3 stopnie na plusie, w Gdańsku na termometrach będzie jedna kreska powyżej zera. Znacznie zimnej na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu, tam od -4 do -8 stopni. W Łodzi i Krakowie 3 stopnie na plusie. W Katowicach o stopień cieplej, z kolei w Rzeszowie 2 stopnie na plusie. W Lublinie -1 stopień.

IMGW. Ostrzeżenia przed mrozem, ale i roztopami. Polska podzielona na dwie częściIMGW. Ostrzeżenia przed mrozem i roztopami. Kraj podzielony na dwie części

Pogoda na dziś - piątek, 19 lutego. Na zachodzie Polski ciepło, za to na wschodzie mróz nie odpuszczaPogoda na dziś - piątek, 19 lutego. Na zachodzie Polski ciepło, za to na wschodzie mróz nie odpuszcza fot. gazeta.pl

Opady śniegu na północy, bezchmurne niebo na południowym zachodzie

W piątek śnieg spadnie na północy Polski w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i podlaskim, a wieczorem poprószy także na Podkarpaciu. W całym kraju będzie wiał słaby wiatr od 10 do 30 km/h. Synoptycy przewidują duże zachmurzenia w większości Polski. W piątek bezchmurne niebo będzie jedynie na zachodnich krańcach kraju oraz na południowym zachodzie.

Atak zimy w TeksasieAtak zimy w USA. Miliony domów w Teksasie nie miały prądu

Zobacz wideo Przedłużające się mrozy to ryzyko powodzi. Do pracy ruszyły lodołamacze - wśród nich Puma i Sokół
Więcej o: