Gorzów Wielkopolski. Do policji przyjęto kobietę skazaną za przemyt ponad 100 kg narkotyków

"Skandal w policji" - pisze radio RMF FM, które dotarło do informacji, że do służby w komendzie w Gorzowie Wielkopolskim przyjęto kobietę, którą wcześniej skazano w Szwecji za przemyt ponad stu kilogramów narkotyków. Funkcjonariuszka została już zwolniona.

Z ustaleń dziennikarza RMF FM wynika, że kobieta została przyjęta w sierpniu zeszłego roku do sztabu prewencji w komendzie miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Jej przełożeni mieli wówczas nie wiedzieć, że ubiegając się o przyjęcie do służby nie ujawniła informacji o swojej kryminalnej przeszłości.

Zobacz wideo Policja schwytała złodziei samochodów. Podejrzewani są o popełnienie 500 przestępstw

Policja. Do pracy przyjęto kobietę, która wcześniej była skazana za przemyt narkotyków

"Dopiero ostatnio wyszło na jaw, że zataiła ponad półroczną odsiadkę w szwedzkim więzieniu" - ustalił reporter RMF FM, dodając, że to właśnie w Szwecji skazano ją za przemyt ponad stu kilogramów narkotyków. Z jego ustaleń wynika, że kobieta została zwolniona z pracy w środę 17 lutego, a wcześniej wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne i administracyjne.

Dlaczego rekruterzy nie wykryli, że była wcześniej karana? Jak podaje RMF FM, policja wyjaśnia, iż informacje na temat karalności sprawdzono w Krajowym Rejestrze Karnym - tam o jej skazaniu za przemyt nie było wzmianki.

Więcej o: