Pogoda na dziś - czwartek, 18 lutego. Cieplej na zachodzie kraju, za to na wschodzie mroźno, ale słonecznie

W czwartek cieplej będzie na zachodzie Polski, nawet do ośmiu stopni na plusie. Wschodnia część nadal z temperaturami poniżej zera, ale za to ze słońcem. W kilku województwach poprószy śnieg.

Najzimniejszym miastem w Polsce będą dziś Suwałki, najcieplej będzie w Zielonej Górze, termometry wskażą tam aż 8 stopni powyżej zera.

Temperatura. Na Podlasiu do -12 stopni

Dziś najzimniej będzie w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubuskim. Termometry wskażą tam od -12 do -8 stopni. W środkowej części Polski nieco cieplej, w Łodzi -3 stopnie, tyle samo kresek poniżej zera będzie również w Kielcach i Rzeszowie. Zdecydowanie cieplej na zachodnim krańcu Polski. Najcieplej w Zielonej Górze, 8 stopni na plusie, 7 we Wrocławiu i 6 stopni w Szczecinie. W województwie kujawsko-pomorskim do -2 stopni, w Trójmieście 1 stopień na plusie, taka sama temperatura będzie w Krakowie. W Wielkopolsce 3 stopnie na plusie. W województwie opolskim oraz śląskim od 5 do 2 stopni powyżej zera.

Pogoda na dziś - czwartek 18 lutegoPogoda na dziś - czwartek 18 lutego fot. gazeta.pl

Świebodzińska policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny ze zdjęciaPolicja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny z pociągu Berlin-Warszawa

Opady. Zachmurzenia na zachodzie i opady śniegu na południu

Do południa opady śniegu są prognozowane w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim. Po południu śnieg poprószy jedynie w Małopolsce. Zachmurzenia są przewidywane w zachodniej części kraju, z kolei mieszkańcy wschodniej Polski będą mogli cieszyć się bezchmurnym niebem. Wiatr będzie słaby, do 25 km/h.

Zobacz wideo Przedłużające się mrozy to ryzyko powodzi. Do pracy ruszyły lodołamacze - wśród nich Puma i Sokół
Więcej o: