Polska 2050 zarejestrowała trzyosobowe koło w Sejmie. Przewodniczy Hanna Gill-Piątek

Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska utworzyły koło poselskie Polska 2050. Informacja na temat powstania nowego koło została zamieszczona na stronie Sejmu.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej posłanki poinformowały o złożeniu do marszałek Sejmu wniosku w sprawie rejestracji koła. Przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050 została Hanna Gill-Piątek. W środę natomiast, na stronie Sejmu zamieszczona została informacja potwierdzająca powstanie tego koła.

Koło poselskie Polska 2050 oficjalnie w Sejmie. Tworzą je trzy posłanki

Przejście Pauliny Hennig-Kloski do Polski 2050 pozwoliło na złożenie wniosku o utworzenie koła poselskiego. Wcześniej do ruchu Szymona Hołowni dołączyli Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha oraz senator Jacek Bury. Aby w Sejmie mogło powstać koło, potrzebne są minimum trzy osoby.

Szymon HołowniaSondaż CBOS. Spada poparcie dla PiS i PO. Wzrost zaufania do Hołowni

Nowe koło poselskie w Sejmie

- Postaramy się w tym małym składzie zrobić wszystko, żeby uczestniczyć w tych debatach, które są najważniejsze dla Polaków i wyborców - powiedziała podczas wtorkowej konferencji prasowej posłanka Joanna Mucha. Zaznaczyła, że koło poselskie pozwoli na "lepsze reprezentowanie interesów osób, które deklarują poparcie dla Polski 2050".

Hołownia wskazał kandydatkę na przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050Hołownia wskazał kandydatkę na przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050

- Polska 2050 myśli o kolejnych pokoleniach. Ważne, aby patrzeć na podejmowane decyzje w parlamencie przez pryzmat międzypokoleniowej solidarności, a nie przez pryzmat dzisiejszych interesów polityków zasiadających w Sejmie - przekazała przewodnicząca koła Hanna Gil-Piątek. Posłanka nie ukrywała, że ma nadzieję na poszerzenie w przyszłości reprezentacji Polski 2050 w parlamencie.

Zobacz wideo Lubnauer o Hołowni: Wrogie przejęcia nie ułatwiają współpracy
Więcej o: