Polska 2050 zarejestrowała trzyosobowe koło w Sejmie. Przewodniczy Hanna Gill-Piątek

Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska utworzyły koło poselskie Polska 2050. Informacja na temat powstania nowego koło została zamieszczona na stronie Sejmu.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej posłanki poinformowały o złożeniu do marszałek Sejmu wniosku w sprawie rejestracji koła. Przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050 została Hanna Gill-Piątek. W środę natomiast, na stronie Sejmu zamieszczona została informacja potwierdzająca powstanie tego koła.

Koło poselskie Polska 2050 oficjalnie w Sejmie. Tworzą je trzy posłanki

Przejście Pauliny Hennig-Kloski do Polski 2050 pozwoliło na złożenie wniosku o utworzenie koła poselskiego. Wcześniej do ruchu Szymona Hołowni dołączyli Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha oraz senator Jacek Bury. Aby w Sejmie mogło powstać koło, potrzebne są minimum trzy osoby.

Nowe koło poselskie w Sejmie

- Postaramy się w tym małym składzie zrobić wszystko, żeby uczestniczyć w tych debatach, które są najważniejsze dla Polaków i wyborców - powiedziała podczas wtorkowej konferencji prasowej posłanka Joanna Mucha. Zaznaczyła, że koło poselskie pozwoli na "lepsze reprezentowanie interesów osób, które deklarują poparcie dla Polski 2050".

- Polska 2050 myśli o kolejnych pokoleniach. Ważne, aby patrzeć na podejmowane decyzje w parlamencie przez pryzmat międzypokoleniowej solidarności, a nie przez pryzmat dzisiejszych interesów polityków zasiadających w Sejmie - przekazała przewodnicząca koła Hanna Gil-Piątek. Posłanka nie ukrywała, że ma nadzieję na poszerzenie w przyszłości reprezentacji Polski 2050 w parlamencie.

Zobacz wideo Lubnauer o Hołowni: Wrogie przejęcia nie ułatwiają współpracy
Więcej o: