Policja chce wiedzieć, co myślą o niej Polacy. Wyda 207 tys. zł na sondaż

Komenda Główna Policji zleciła "badanie opinii społecznej na temat poczucia bezpieczeństwa Polaków oraz oceny pracy Policji". Za sondaż zapłaci 207 tys. zł. W ankiecie ma wziąć udział aż 17 tys. respondentów.

"Badanie opinii społecznej na temat poczucia bezpieczeństwa Polaków oraz oceny pracy Policji" to sondaż, który jest powtarzany regularnie. Tym razem jego wyniki mogą być jednak wyjątkowo ciekawe, ponieważ od 2020 roku policja mierzy się z dużym kryzysem wizerunkowym. Ma to związek m.in. z serią brutalnych interwencji podczas Strajków Kobiet - protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji. 

"Policja dostała za zadanie zniechęcić Polaków do dalszych protestów"

Sondaż dot. policji. W badaniu weźmie udział bardzo duża grupa respondentów

Badanie dotyczące tego, jak Polacy oceniają działania policji, ma być bardzo szerokie. Łącznie weźmie w nim udział 17 tys. ankietowanych - po 1000 z każdego województwa plus kolejny 1000 z samej Warszawy. Dla porównania, w sondażach dotyczących zaufania do polityków i sondażach wyborczych z reguły bierze udział nieco ponad 1000 respondentów. 

"Badanie opinii społecznej na temat poczucia bezpieczeństwa Polaków oraz oceny pracy Policji" już się rozpoczęło. Sondaż ma się zakończyć 22 lutego. RMF FM podaje, że Policja zapłaci za niego 207 tys. zł. 

Ojciec Paweł GużyńskiSprawa ks. Dymera. Ojciec Gużyński: Eldorado, które my tworzymy w Kościele

Jak Polacy oceniają policję. Z początkiem 2020 r. jej notowania były bardzo wysokie

W marcu 2020 roku CBOS opublikował wyniki badań dotyczących opinii Polaków na temat policji. Z badania wynikało, że pracę policjantów pozytywnie ocenia 80 proc. Polaków, a negatywną opinię o działalności policji ma zaledwie 11 proc. badanych. Z ubiegłorocznego raportu "Oceny działalności instytucji publicznych i mediów" wynikało, że notowania policji są wyjątkowo wysokie i poprawiły się wobec roku 2019. 

Zobacz wideo Magdalena Biejat komentuje użycie wobec niej gazu przez policję
Więcej o: