Ostrzeżenia IMGW. Intensywne opady śniegu i marznącego deszczu. W wielu miejscach również roztopy

Ostrzeżenia IMGW od środowego poranka obejmują niemal całą Polskę, z wyjątkiem wschodniej części kraju - od Podkarpacia, części Mazowsza, po Podlasie oraz Warmię i Mazury. Dotyczą intensywnych opadów śniegu, marznących opadów, ale i roztopów.

Pogoda powoli zaczyna się zmieniać. Po mroźnym okresie, naznaczonym częstymi i intensywnymi opadami śniegu, obecnie słupki rtęci wskazują wartości zbliżone do 0. W dalszym ciągu jednak istnieją regiony, w których mieszkańcy muszą radzić sobie z wyjątkowo zimowymi warunkami.

Pogoda na środę 17 lutego. Nadchodzi ociepleniePogoda na dziś - środa 17 lutego. Do Polski zbliża się ocieplenie

IMGW ostrzega przed marznącym deszczem

Największy obszar kraju objętym jest ostrzeżeniami pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Zjawisko to prognozowane jest dla części Podkarpacia, Małopolski, Śląska, części Dolnego Śląska, Ziemi Świętokrzyskiej, części Mazowsza, centrum, Wielkopolski, Pomorza, a także zachodniego pasa kraju.

Alerty przed marznącymi opadami oznaczają, że przez nie dłużej niż 12 godzin w oznaczonych miejscach padać będzie marznący deszcz lub mżawka. W większości regionów ostrzeżenia obowiązują do czwartkowego poranka, jednak z uwagi na prognozowane na najbliższą noc ujemne temperatury, zjawisko może potrwać dłużej.

Ostrzeżenia IMGW przed opadami śniegu i roztopami

Zima przez całą środę będzie się dawać ze znaki mieszkańcom Pomorza i województwa kujawsko-pomorskiego. IMGW prognozuje występowanie na tym obszarze intensywnych opadów śniegu, generujących pokrywę śnieżną od 10 do 15 centymetrów. Alert ten obowiązuje do godziny 20.

Świebodzińska policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny ze zdjęciaPolicja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny z pociągu Berlin-Warszawa

Trzeci rodzaj ostrzeżenia wydanego przez IMGW dotyczy lokalnych roztopów. Objęto nim województwa dolnośląskie, zachodniopomorskie, lubuskie, opolskie, a także południowe i zachodnie regiony województwa łódzkiego. Ich ważność obowiązywać będzie do czwartku do godzin popołudniowych.

Zobacz wideo Pancerne Leopardy skaczące w śniegu
Więcej o: