Pogoda na dziś - środa 17 lutego. Do Polski zbliża się ocieplenie. Nawet 6 stopni na plusie

Zgodnie z ostatnimi prognozami synoptyków, do Polski zbliża się ocieplenie. Nadchodzi w towarzystwie miejscami porywistego wiatru i marznących opadów. W większości województw temperatura będzie powyżej zera.

Po serii mroźnych dni nadchodzi ocieplenie. Lekki mróz będzie już tylko na wschodzie kraju, najzimniej w Białymstoku, gdzie temperatura spadnie do -3 stopni.

Zdjęcie ilustracyjneDr Afelt o wzroście zakażeń: Przyczyn tkwi w tym, co działo się 6 tygodni temu

Temperatura. Nadechodzi zapowiadane ocieplenie

Niedawno pisaliśmy na portalu gazeta.pl, że synoptycy przewidują nagłą zmianę pogody i duże ocieplenie. Lekki mróz utrzymywać się będzie już tylko na wschodzie kraju w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim. Najzimniej ma być w Białymstoku, gdzie temperatura spadnie do -3 stopni. W Olsztynie termometry pokażą -2, a w Lublinie -1.

Na południu kraju w woj. podkarpackim i małopolskim mrozu już nie będzie. W Rzeszowie i Krakowie termometry pokażą 1 stopień, w Katowicach 2. Na zachodzie będzie jeszcze cieplej. We Wrocławiu 4 stopnie, a w Zielonej Górze 3. Najcieplejszym miastem będzie w środę Szczecin, gdzie temperatura wyniesie aż 6 stopni. W Warszawie i Gdańsku nadal ma być nieco chłodniej, 0 stopni na termometrach.

Pogoda na środę 17 lutego. Nadchodzi ociepleniePogoda na środę 17 lutego. Nadchodzi ocieplenie Fot. Gazeta.pl

Kiedy przyjdzie wiosna? (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy przyjdzie wiosna? Długoterminowa prognoza pogody IMGW

Uwaga na gołoledź i porywisty wiatr

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na wschodzie i północnym wschodzie wciąż opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W pozostałych regionach deszcz ze śniegiem i marznące opady powodujące gołoledź. W najzimniejszych miejscach Polski, czyli na wschodzie kraju wciąż możliwy kilkucentymetrowy przyrost pokrywy śnieżnej.

W większości województw duże zachmurzenie. Przejaśnienia na południu kraju, a także w zachodnio-pomorskim.

IMGW przewiduje też umiarkowany wiatr, okresami porywisty, z kierunków południowych skręcający od zachodu na zachodni. W Karpatach wiatr w porywach do 80 km/h, a w Sudetach do 100 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz wideo Ekspert o znaczeniu tegorocznej zimy i zmianach klimatu
Więcej o: