"Frog" skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia za rajd pod Kielcami. "Kierowcy mieli szczęście"

Robert N., znany pod pseudonimem "Frog" został skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów za "sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym". Groziło mu nawet osiem lat więzienia.

15 lutego zapadł wyrok 2,5 roku bezwzględnego więzienia, pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów i 400 złotych do pokrycia opłat sądowych dla Roberta N., ps. Frog za "sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym". Chodzi o rajd pod Kielcami na trasie S7 z lutego 2014 roku. Oskarżony miał szarżować mercedesem przez 38 km, co zostało nagrane przez policyjną kamerę w radiowozie, który brał udział w pościgu za samochodem.

Zobacz wideo Policja schwytała złodziei samochodów. Podejrzewani są o popełnienie 500 przestępstw

Interwencja w LegionowieLegionowo. Policja i sanepid pojawiły się w otwartej restauracji

Drugi zarzut dotyczył 22-kilometrowego rajdu po Warszawie z czerwca 2014 roku. Nagranie z tych "wyścigów" zostało opublikowane w internecie na stronie "Stare Baby" - informuje stołeczna "Gazeta Wyborcza". Podczas tego rajdu po Warszawie "Frog" miał popełnić ponad 100 wykroczeń, jak ocenił biegły sądowy. Z tego zarzutu Robert N. został uniewinniony.

Frog skazany za uliczne rajdy

Prokurator Monika Mieczykowska, która jest autorką aktu oskarżenia w sprawie "Froga" w mowie końcowej podkreślała, że "ulica to nie tor wyścigowy" i dodała, że kierowcy, którzy spotkali oskarżonego na drodze mieli "dużo szczęścia". Według niej "wielokilometrowa niebezpieczna jazda mogła grozić katastrofą". Prokurator wnioskowała o zasądzenie pięciu lat więzienia dla Roberta N.

Nieprawomocny wyrok dla "Froga" zapadł dopiero po pięciu latach procesu sądowego. Podczas procesu powołano kilkunastu biegłych sądowych i powstało kilka tysięcy stron dokumentów. Akta sprawy mieszczą się w kilkudziesięciu tomach. Wcześniej Robert N. został prawomocnie skazany na 1,5 roku więzienia za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów

Więcej o: