"Łowcy Głów" ze Śląska zatrzymali parę oskarżoną o pedofilię. "Kompletnie zaskoczeni"

Śląscy policjanci zatrzymali parę poszukiwaną od półtora roku za wykorzystywanie seksualne małoletniego. Sprawcy przez pewien czas ukrywali się w Niemczech, aby uniknąć kary.

"Łowcy Głów" z Katowic zatrzymali 45-latka i jego 38-letnią partnerkę oskarżonych o wykorzystywanie seksualne małoletniego. Para była poszukiwana od półtora roku listem gończym. - Kiedy ustalono, że sprawcy ukrywają się na terenie Niemiec wydano Europejski Nakaz Aresztowania - informuje śląska policja.

Zobacz wideo Policja poszukuje młodych mężczyzn, którzy dotkliwie pobili kasjerkę

Sprawcy pedofilii ukrywali się za zachodnią granicą

Sprawą pary oskarżonej o pedofilię zajmowali się początkowo policjanci z Lublińca. Jednak w lipcu 2020 roku w poszukiwania zaangażowano "Łowców Głów". Udało im się ustalić, że oskarżeni wielokrotnie zmieniali miejsce pobytu i przez pewien czas ukrywali się w Niemczech.

Poszukiwania zakończyły się ujęciem sprawców, dopiero kiedy para wróciła do Polski i zatrzymała się w wynajmowanym mieszkaniu w Katowicach, które namierzyli policjanci. 45-latek został zaczepiony przed blokiem przez funkcjonariuszy i był "kompletnie zaskoczony" widokiem funkcjonariuszy. Sprawcy trafili już do zakładów karnych, gdzie będą odbywać karę za swoje postępowanie. Za postawione im zarzuty grozi kara do 12 lat więzienia.

Molestowanie seksualne

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112.

Więcej o: