Andrzej Duda zapatrzony w księcia Williama. Walentynkowy dowcip brytyjskiej ambasady

Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce zamieściła w mediach społecznościowych wpis, którego głównym bohaterem był Andrzej Duda. Brytyjscy dyplomaci zażartowali, że w walentynki warto znaleźć sobie kogoś, "kto będzie patrzył na Ciebie tak, jak Prezydent Andrzej Duda patrzy na księcia Williama".

"Polsko-brytyjskie relacje to związek z ponad stuletnim stażem - przez tyle lat zdążyliśmy się już dobrze poznać, ale nadal odkrywamy się nawzajem, by wzmocnić naszą więź na kolejne dekady" - napisali z okazji walentynek na Facebooku przedstawiciele Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce.

Walentynkowy dowcip brytyjskiej ambasady. Bohaterem Andrzej Duda

Do wpisu dołączono zdjęcie z wizyty brytyjskiej pary książęcej w Polsce w 2017 r. Znajduje się na nim Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz książę William i księżna Kate. Zdjęcie zostało wykonane w Belwederze, gdzie książę i księżna Cambridge zatrzymali się z dziećmi na czas wizyty w Polsce.

Pożar w Nowym TomyśluPożar w Nowym Tomyślu. Mieszkańcy ratowali się, skacząc przez okna

Prezydent Duda jest wyraźnie zaciekawiony tym, co ma do powiedzenia następca brytyjskiego tronu. Nie umknęło to również uwadze pracownikom ambasady brytyjskiej, którzy postanowili oprzeć na tym swój walentynkowy dowcip. "Znajdź sobie kogoś, kto będzie patrzył na Ciebie tak, jak Prezydent Andrzej Duda patrzy na księcia Williama" - napisali we wpisie na Facebooku.

Pracownicy ambasady brytyjskiej zachęcili wszystkich internautów, aby pod zdjęciem napisać, za co kochają relacje polsko-brytyjskie. Pod wpisem pojawił się wysyp komentarzy. "Ach, jak kocham to Monty Python-owskie poczucie humoru", "Podpis do zdjęcia mistrzostwo!", Przyszłość dla Wielkiej Brytanii i Polski rysuje się w jasnych barwach dzięki wspólnym wartościom, ugruntowanej przyjaźni, zjednoczonym interesom i wzajemnemu szacunkowi", "Jesteście cudowni" - brzmią niektóre z komentarzy pod wpisem. Andrzej Duda na razie nie odniósł się do żartu ambasady.

Zakopane. Interwencja policji na Krupówkach. Posłanka: Czy tak powinni zachowywać się policjanci?Interwencja na Krupówkach. "Czy tak powinni zachowywać się policjanci?

Zobacz wideo Orędzie marszałka Grodzkiego w TVP: Tzw. media publiczne dostają co roku gigantyczną kwotę 2 miliardów złotych