Pogoda na dziś - wtorek 16 lutego. Zapowiada się pochmurny dzień

Pogoda na dziś - wtorek, 16 lutego. Temperatura spadnie maksymalnie do kilku stopni poniżej zera. Zapowiada się jednak naprawdę pochmurny dzień dla wszystkich Polaków.

We wtorek 16 lutego najzimniej będzie w Białymstoku, gdzie temperatura spadnie do -5 stopni. Najcieplej zapowiada się natomiast w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce - w Zielonej Górze i Wrocławiu termometry wskażą 2 stopnie powyżej zera. Pogoda nie będzie nas jednak rozpieszczać. Zapowiada się dzień pełen chmur.

Pogoda na dziś - 16 lutegoPogoda na dziś - 16 lutego Fot. Agencja Wyborcza.pl

Pogoda na dziś. Od -5 do 2 stopni

Najzimniej w piątek zapowiada się w województwie podlaskim, tam termometry wskażą -5 stopni. Niewiele mniej, bo -4 stopnie, będzie natomiast w województwie warmińsko-mazurskim i lubelskim. W Rzeszowie, Kielcach, Łodzi i Gdańsku możemy spodziewać się -3 stopni, natomiast w Krakowie, Katowicach i Bydgoszczy -2. W Szczecinie temperatura będzie oscylowała w okolicy zera, a w Wielkopolsce wyniesie 1 stopień. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, w województwie lubuskim i dolnośląskim, gdzie termometry pokażą 2 stopnie. W nocy w dużej części kraju temperatura podniesie się. Wyjątkiem będzie Białystok, gdzie spadnie ona o 1 stopień, a także Olsztyn i Rzeszów, gdzie pozostanie bez zmian.

Kiedy w Polsce skończy się zima? Pogoda. Widać już koniec zimy? Czy spodziewać się kolejnej fali mrozu?

Pogoda na 16 lutego. Duże zachmurzenie

Wtorek zapowiada się pochmurno dla całej Polski, choć w godzinach przedpołudniowych mieszkańcy Gdańska i Warszawy mogą spodziewać się odrobiny słońca. Pojawią się miejscowe opady śniegu, a na zachodzie kraju także marznącego deszczu powodującego gołoledź. W całym kraju wiatr słaby i umiarkowany.

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?
Więcej o: